Blogregény született

Blogból született regény Égi tünemény címmel, amelyet egy édesapa írt, hogy világba kiáltsa fájdalmát: hathetes kislányáról ugyanis kiderült, hogy barackmag nagyságú daganat van a fejében. A szerző kislányának ajánlotta a könyvet.

Bán Csaba harmincéves koráig bejárta a Föld szinte minden pontját. Legmegrendítőbb utazása akkor kezdődött, amikor kislánya megszületésekor kiderült, hogy nem egészséges. A szerző blogírásba kezdett 2006. májusában, amikor kislánya kórházban volt. - Sokféleképpen lehet erre a helyzetre reagálni, én írni kezdtem. Nagyon sok gondolat felgyülemlett bennem, amit - úgy éreztem - ki kell adni magamból - mondta a szerző a könyvbemutatón. Az interneten sok visszajelzést kaptak a szülők: a vigasztalás mellett sokan írtak hasonló esetekről is. - Segítettek ezek az üzenetek. Támaszt jelentett, hogy velünk együtt sírnak, ránk gondolnak- fogalmazott Bán Csaba.

Ukridge az Égi tüneményről

"A hozzám hasonló érzelmileg magabiztos férfiak számára mondom, hogy simán ki lehet bírni sírás nélkül is, más kérdés, hogy olvasás közben néha füst megy az ember szemébe" - írja Ukridge, a Verbális Numerák szerzője, aki hosszú postban szemlézi bloggertársa művét itt >>>>>>>>>>>>

A szülők legnehezebb döntése az volt: engedjék-e, hogy megműtsék kislányukat. Lázas keresésbe kezdtek, hogy felkutassák az ország legjobb szakembereit, de mindegyikük véleménye lesújtóan egyhangú volt: beavatkozás nélkül pár hétig, műtéttel talán néhány hónapig élhet gyermekük, nagy valószínűséggel teljes bénultságban. A pár végül úgy döntött: nem egyezik bele az operációba, inkább hazaviszi kislányát. A mindennapos önmarcangolás és tépelődés közben a naplót folyamatosan írta Bán Csaba, s már az első héttől az egyik legolvasottabb blog lett: naponta körülbelül ezren olvasták és számtalan hozzászólás érkezett a bejegyzésekhez, amelyben sokan kérték, hogy könyv formájában is jelentesse meg történetüket.

Arra talán a szerző sem számított, hogy nem csak egy új webes naplót, hanem egy új műfajt is teremt, a blogregényét. Boldizsár Ildikó, az Égi tünemény kötet szerkesztője szerint a legnehezebb feladat az volt, miként őrizhetik meg a könyvben a blogra jellemző sajátosságokat, például az időszerűséget. Ezt úgy oldották meg, hogy fejezeteknél látni, hányadikán íródott. A szóhasználatban pedig megőrizték a könnyed stílust. Bán Csaba kezdetben nem tudta, meddig folytatja a webes naplót. Végül úgy határozott, kislánya egyéves korában abbahagyja, a könyv pedig kétéves korára jelenik meg. - Teljesen normális, hétköznapi életet élünk, mint bárki más. A kislány kétéves kora óta beszél és ugyanúgy játszik, veszekszik, mint bármelyik más hasonló korú gyermek. Nem akartam arról írni, hogy hintázik, mint a többiek. Ezért döntöttem úgy, hogy egyéves korában befejezem az írást - mondta a távirati irodának a szerző. - Nem szeretnék a jövőben olyan helyzetbe kerülni, hogy blogot vagy könyvet kelljen írnom. Tervezem, hogy írok egy kötetet, de az teljesen másról fog majd szólni - fogalmazott a szerző.

Bán Csaba  kislányának ajánlotta a könyvet, szeretné, ha 18. születésnapján el tudná azt olvasni.

(MTI)

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.