Magyar Évad: eddig másfélezer tárgyalás a kínaiakkal

Május 28-án Kantonban, Kína Guangdong tartományában Üzleti Fórummal vette kezdetét a Magyar Évad Kínában rendezvénysorozat zárszakasza. A 2007. szeptemberében kezdődött és 2008. június 2-ig tartó eseménysorozat Peking, Sanghaj, Lanzhou, Chengdu és Qingdao után Kantonban, Shenzhenben, illetve Hongkongban az ITD Hungary által szervezett üzleti fórumokkal zárul.


Mint emlékezetes, az évadot tavaly ősszel Gyurcsány Ferenc miniszterelnök jelenlétében nyitották meg Pekingben. A kantoni programon Medgyessy Péter volt kormányfő, Hongkongban és Shenzenben Szili Katalin házelnök, valamint Garamhegyi Ábel kormánybiztos képviseli országunkat. A magyar politikusok kínai tartózkodásuk során a helyi vezetők mellett potenciális befektetőkkel is találkoznak.

A Magyar Évad Kínában rendezvénysorozat elsődleges célja az volt, hogy fejlessze a két ország kapcsolatát, a magyar gazdaságról új képet alakítson ki Kínában, felhívja a kínai befektetők figyelmét uniós és schengeni tagságunkból fakadó előnyökre, illetve lehetőséget biztosítson a magyar áruk, a tudományos-technológiai együttműködések és az egyéb befektetési lehetőségek bemutatására. A három szakaszból álló rendezvénysorozat első öt állomásán összesen több mint száz magyar cég keresett üzleti lehetőségeket. Az ITD Hungary, a magyar befektetésösztönzési és kereskedelemfejlesztési ügynökség szervezésében megvalósult eddigi, kínai üzleti fórumokon mintegy 1500 kétoldalú üzleti tárgyalás zajlott.

Az üzleti fórumokon – május 28-án Kantonban, 30-án Hongkongban, június 2-án Shenzhenben – a városok illetve a tartomány üzleti környezetével ismerkedhetnek a kiutazó magyar vállalatok, míg kínai partnereik Magyarország gazdaságáról, a befektetési lehetőségekről tájékozódhatnak.

A programokat mindhárom helyszínen kétoldalú üzletember-találkozók, befektetési és technológiai projektbörzék zárják. Ez utóbbiakon kiemelt hangsúlyt kapnak hazánk ingatlanfejlesztési projektjei, a magyar autóipar és logisztika bemutatása, továbbá a hazai környezetvédelmi lehetőségek felvonultatása.

Ez utóbbi a zárószakasz során kiváltképp hangsúlyosan szerepel, hiszen a magyar-kínai együttműködések egyik kiemelt területe lehet. A magyar technológiák, különféle megoldások szállítására képes hazai vállalatok komoly sikereket könyvelhetnek már ma is el, elsősorban két fő területen: az ipari illetve kommunális szennyvíztisztítás és a hulladékkezelés terén.

A környezetvédelem mellett az agrárium, az élelmiszeripar, a gyógyászat, illetve egyes gépipari, nehézipari területeken nagy az érdeklődés az új gyártási technológiák, illetve a már meglévő kínai technológiák továbbfejlesztése iránt. Potenciális magyar exporttermékek esetén a gyógyszerek, gyógyhatású szerek, orvosi műszerek és berendezések, az energetikai iparágak vagy a luxus termékek piacának bővülése jelenthetnek felvevőpiacot a magyar áruknak.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.