2006. szeptember 18-án este a Kossuth térről oda gyülekező több száz fős kemény mag eredménnyel ostromolta meg az MTV székházát. Tegnap közülük 39 ellen indult meg az "ostromper". A vádlottak egyelőre derülnek.
Tévéostrom: a vádlottak derülnek
Derültséggel fogadták a vádlottak az ügyész szavait, amikor kijelentette: a rendőrök többször kísérletet tettek az MTV székházának védelmére. A köztévé ellen indított 2006. szeptember 18-i "ostromban" részes 39 gyanúsított elleni per tegnap kezdődött meg a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. Az ügyészség az attak állítólagos közreműködőinek cselekményeit csaknem ötvenoldalas vádiratban részletezte, amelyből kiderült: a rendbontásban részt vevők egy része máig ismeretlen maradt. A bíróságra egyébként tegnap is csak azok jutottak be, akik - a Magyar Gárda feloszlatására irányuló perhez hasonlóan - előzetesen regisztráltatták magukat.
A közérdekű üzem működésének megzavarása és más bűncselekmények miatt indult büntetőperben az ügyészség képviselője emlékeztetett, hogy az MTV székházánál kevéssel este tíz előtt jelent meg Toroczkai László és Takács András - utóbbi a Kossuth téri tüntetők egyik vezetője volt - harminc-negyven ember kíséretében, hogy átadják petíciójukat, amit a köztelevízió élő műsorában akartak felolvastatni. Nem jártak eredménnyel. Ezért Toroczkai és Takács pénzérmét dobott fel, hogy kisorsolják, melyikük menjen vissza erősítésért a Parlament előtt a miniszterelnök balatonőszödi beszéde ellen tiltakozókhoz. Toroczkai nyert. Vagy veszített. Mindenesetre ő ment vissza erősítésért.
"A televízió épületének elfoglalását célzó, gyújtogatással és az épületet védő személyek elleni kitartó támadással megvalósuló tömegzavargás a távközlési üzem működését az azt üzemeltető személyek megfélemlítésén keresztül jelentősen megzavarta" - szól a vádirat. Az ügyész szerint kevéssel tíz óra után érkeztek az első rendőri egységek a tévészékházhoz, és ismeretlenek dobálni kezdték őket. Ám máig nem derült ki, hogy ki volt a felbujtó, miként az sem, ki vetette fel az épület elfoglalásának ötletét. Az viszont tény, hogy a Szabadság téri székházba többen behatoltak, odabent gyújtogattak és fosztogattak, illetve az archívumban őrzött kazettákat megsemmisítették. Csak akkor fogták vissza magukat, amikor valaki szóvá tette: "Ez nem Gyurcsány, hanem a magyar nép tulajdona".
A per szerdán folytatódik.