Az egészséges étrend összeállításánál érdemes a józan észre hagyatkozni, és nem készpénznek venni tényként kezelt tévhiteket.
Étektévhitek
Sokan kérkednek például azzal, hogy sosem reggeliznek, ezért maradnak soványak. A statisztikák szerint pont ellenkezőleg, ez az önmegtartóztatás a fogyókúra ellen hat. A három főétkezést kihagyók átlagos testsúlya nagyobb, mert kevésbé tudnak ellenállni a hosszú étkezési szünetekben rájuk törő farkaséhségnek.
A közhiedelemmel ellentétben a burgonya nem hizlal. Ugyanis teltségérzetet kelt, ezért kevesebbet eszünk mellé vagy utána. Ezenkívül tele van értékes tápanyaggal, fontos fehérjével, de többek között C-vitaminnal, káliummal is. Az más kérdés, hogy a krumpli sütve igazi kalóriabombává válik.
A szőlőcukor szerepét túlbecsülik. E fontos energiaforrást a szervezet maga is képes előállítani. Ha már szénhidrátról beszélünk, legegészségesebb fekete kenyérből, rizsből vagy a már emlegetett krumpliból beszerezni.
A bioételek semmiben sem különböznek a műtrágyával, kemikáliákkal termesztett étkektől. Azonban környezetkímélő "zöld"-hatásukkal közvetve valóban segítik a természet, ezzel az emberek egészségének megőrzését.
A sokat szidott gyorsétkeztetést is érdemes árnyaltabban értékelni. Végül is egy alma is lehet "fast food", és a bisztrókban is lehet salátákat kapni. Nagyobb gond a sebesség, a kapkodva behabzsolt eledel, melynek megemésztésével nem tart lépést a hirtelen megterhelt emésztőrendszer "feldolgozóüzeme".