Izrael és Szíria közvetett béketárgyalásokat kezdett Ankarában, török közvetítéssel. A két ország néhány perc eltéréssel jelentette be a tárgyalások kezdetét, s hangsúlyozta: a két ország kinyilvánította szándékát a nyílt, jóhiszemű tárgyalások folytatására, amelyek célja egy átfogó békemegállapodás. Egy magas rangú izraeli illetékes hosszú tárgyalásokra számít.
Megállapodás Libanonról
Szíria külügyminisztere, Walid Moallem kifejtette: Damaszkusz "nem tesz egy lépést sem a béke felé", amíg Izrael nem jelzi, hogy a békéért cserébe visszaadja a fennsíkot. "Egy ilyen elkötelezettség nélkül nem tárgyalhatunk" - mondta a külügyminiszter, aki egy korábbi nyilatkozatában azt állította, hogy Izrael máris vállalta a kivonulást az 1967-ben elfoglalt Golánról. Izrael és Szíria legutóbb nyolc éve, az Egyesült Államokban tárgyalt egymással. Akkor azért szakadtak meg a béketárgyalások, mert a felek nem tudtak megegyezni a Golán-fennsík sorsáról. Elemzők és izraeli tisztségviselők szerint is kevés az esély a békekötésre, ha az USA nem változtat Damaszkusszal való viszonyán.
Ugyancsak szerdán a szemben álló libanoni erők vezetői megállapodást írtak alá Dohában a közel-keleti országot másfél éve megbénító belpolitikai válság rendezéséről, viszszarántva Libanont egy újabb polgárháború széléről - írja az MTI. Hat napon át tárgyaltak az egyezségről a katari fővárosban az USA és Szaúd-Arábia támogatását élvező kormányerők, valamint a Szíria-barát Hezbollah vezette ellenzék képviselői. A megállapodás értelmében a parlament vasárnap elnökké választja Michel Szulejman tábornokot, a hadsereg parancsnokát. A libanoni köztársasági elnöki poszt 2007 novembere óta betöltetlen. Emellett harmincfős összpárti kormányt hoznak létre, melyben 16 többségi és 11 ellenzéki miniszter kap helyet, három kabinettagot pedig a köztárasági elnök nevez majd ki. A Hezbollahnak vétójoga lesz. Ettől évek óta elzárkózott a Szíria-ellenes kormánykoalíció, azt állítva, hogy az ellenzék a vétóval megpróbálná visszaállítani az ország szíriai ellenőrzését. A felek megállapodtak a választási törvénnyel kapcsolatos kérdésekről is, és lemondtak a fegyveres erő politikai célú alkalmazásáról is. Nabih Berri, a libanoni parlament elnöke azt is közölte: azonnal elkezdik bontani a Bejrút központjában tüntető, Hezbollah-párti erők 2006 óta álló sátortáborát.