Nem dúskálnak a fővárosi turnélehetőségekben a vidéki színházak. Ami kilenc éve szinte biztos pont az életükben: évente egyszer várják őket a Vidéki Színházak Találkozójára, az idén április 21. és május 8. között.
Pestre szabott előadások
Noha mindegyik színidirektor tudja, az utaztatásra nem kap plusztámogatást, fontosnak tartja, hogy lássa előadásaikat a pesti közönség és a fővárosban ragadt szakma. Ezt bizonyítja, hogy az elmúlt nyolc évben 224 előadást játszottak a találkozón, összesen több mint 55 ezer néző előtt. A fesztiválon, amelyen nincs se előválogató, se rangsoroló zsűri.
Az idén négy színház (a Thália, a Nemzeti, a Merlin és az Új Színház) hét játszóhelye várja a társulatokat. A kínálatban a leghangsúlyosabb szerző: Moliere. Két teátrum is alapanyagnak használta műveit, a kecskeméti Katona Józsefben Bodolay Géza dolgozta át a Mizantrópot, Pécsett pedig A képzelt beteget írták át a Mohácsi fivérek. A Miskolci Nemzeti Színház előadásában pedig Moliere-ről szól Bulgakov darabja.
A klasszikusok közül látható lesz még két Shakespeare-mű, a zalaegerszegi III. Richárd és a szegedi Lear király, Rostandtól A sasfiók (Debrecen), Ibsentől a Peer Gynt (Nyíregyháza), Csehovtól a Három nővér (Kaposvár) és Molnár Ferenctől Az üvegcipő (Győr). Újra színpadon a Tóték (Dunaújváros), a Szomorú vasárnap (Sopron), valamint az Amadeus (Nyíregyháza). A kortárs darabok közül Garaczi László Plazmáját (Székesfehérvár), Egressy Zoltán Portugálját (Győr), Mayenburg Lángarcát (Kecskemét) és Vinnai András-Bodó Viktor Foteljét (Nyíregyháza) emeljük ki.