Erőszakmentes "meglepetésekkel" várták a tüntetők a tegnap Buenos Airesbe érkezett olimpiai lángot, ahol komoly biztonsági erőkkel készültek a Londonban és Párizsban is megzavart futás lebonyolítására.
Argentínában a láng
Olimpiai láng - tekintse meg infografikánkat!>>>>>
Liu Qi, a pekingi olimpia főszervezője közölte: dolgoznak azon, hogy elkerüljék az olimpiai láng hátralévő útján a kaotikus jeleneteket. Ebben azonban nem mindenhol lehet a segítségükre a Párizsban főszerepet kapó, tréningruhába öltözött kínai elit egység.
Japán ugyanis nem fogja megengedni, hogy az olimpiai lángot őrző kínai osztag beavatkozzon a fáklyavivők váltófutásának naganói szakaszán. Korábban Kevin Rudd ausztrál miniszterelnök is bejelentette, hogy az ausztráliai szakaszt egyedül az ottani hatóságok fogják biztosítani.
Eközben kiderült: Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár más irányú elfoglaltsága miatt nem vesz részt az olimpia megnyitó ünnepségén, de máskor hivatalos látogatást tesz Kínában. Nagy felháborodást keltett Pekingben az amerikai kongresszus határozata is, amelyben az amerikai törvényhozók felszólították Pekinget, hogy ne fojtsa el Tibetben a békés tiltakozásokat, és tárgyaljon a dalai lámával. Eközben nemzeti hős lett Kínában abból a 27 éves tolószékes paralimpikonból, aki Párizsban megóvta a lángot a tüntetőktől. Jin Jing szimbolizálja Kína ellenállását a Tibetet támogató tüntetésekkel szemben, s a vívót "tolószékes angyalként" ünnepli a kínai média.