A Kvízpart internetes vetélkedőportálon eddig több mint 70 ezren neveztek be a Verne-kvízre. "Enyhítő körülmény", hogy a műveltségi játék 2004 decembere óta játszható, vagyis a játékostömeg bő három év alatt gyűlt össze - ám a szám így is imponáló.
A világháló Vernéje
A vetélkedőben a Verne-életmű ismertebb darabjaira utaló kérdések szerepelnek (típuspélda: "Honnan indult útnak a rakéta a Holdba?"), és a teszten sikeresen túljutók a napi, a havi és az éves ranglista legjobbjaihoz mérhetik a saját teljesítményüket.
A világhálón természetesen nem csak az említett kvízhonlap igyekszik meglovagolni Jules Verne népszerűségét. (Magáról a népszerűségről sokat elárul, hogy a meglehetősen tudománytalan Verne Gyula névre 51 800 találatot dob ki a legnagyobb keresőoldalként ismert Google, ha pedig a Jules Verne névre keresünk rá, 3,4 millió találatot kapunk. Összehasonlításul érdemes megemlíteni, hogy az irodalmi Nobel-díjas Ernest Hemingway esetében az utóbbi érték "mindössze" 3,32 millió.)
A magyar nyelvű találatok közül érdemes kiemelni a Magyar Elektronikus Könyvtár
letölthető Verne-műveket, A 80 nap alatt a Föld körül, a Sándor Mátyás, a Sztrogof Mihály, a Némo kapitány és A dunai hajós című, elektronikus úton is megrendelhető filmeket, valamint a Wikipédia internetes lexikon Verne-szócikkét. A Könyvkereső 363 Verne-kötetről tud, a Filmkereső pedig 19 olyan (jórészt idegen nyelvű) filmet ismer, amelynek a szerző valamelyik műve volt az alapja.
Aki kifejezetten arra vágyik, hogy Jules Verne élete és munkássága tárgyában az interneten keresztül cseréljen eszmét másokkal, válogathat az Index, a Merengő.hu és az Új könyvpiac topikjai között (esetleg benézhet a "Képviselőket verne a Lelkiismeret88" című Index-fórumra is, de ott garantáltan nem fog Verne Gyulával találkozni).
A legsokrétűbb válogatást (magyar nyelven) a Jules Verne-lap.hu-n találjuk, itt egyebek mellett magyar- és idegen nyelvű életrajzok, szöveg-, film- és hangfájlok, könyvajánlók, bibliográfiák, tesztek, pályázatok (kedvencünk az AUDI és a Várfok Galéria közös járműtervezői pályázata "Verne után szabadon" jelmondattal), és a világ Verne-klubjainak honlapjai között keresgélhetünk.
A YouTube videomegosztó portálon jelenleg 739 Verne-videó szerepel, ám átlagosan minden második az Európai Űrügynökség hasonló nevű teherűrhajójával foglalkozik (a többi az ismertebb Verne-filmekből mutat részleteket).
Verne Gyulának természetesen az iwiwen is van már oldala (nem is egy, hanem rögtön három, ami kissé megnehezíti a kapcsolatteremtést az igazival). Ennél is gazdagabb a választék a nemzetközi kapcsolatépítő portálon, a MySpace-en, ahol egyebek mellett egy kimondottan fiatalos (saját bevallása szerint 18 éves) Jules Verne várja az érdeklődőket, mégpedig az egyesült államokbeli Fort Collinsban.