Állásvadászat segítséggel

A Tanulmányi és Információs Központ vérkeringéséhez kapcsolódva munkahely-keresési segélykiáltá-sokra válaszol a Szegedi Tudományegyetem karrierirodája, amely hasznos szolgáltatásokkal igyekszik magabiztosságot, felkészültséget plántálni a pályakezdőkbe.

A mindig forgalmas ruhatár, könyvtár és büfé szentháromságában élő hallgatók minden hétköznapon szorgalmasan végzik a napi robotot a szegedi üvegpalotában (Tanulmányi és Információs Központ), amelynek egyik trükkös beugrójában az ő jövőjükre szakosodott csapat áll készen karrierproblémáik megoldására.

Fazekas Melinda irodavezető szerint sok hallgató tud működésükről, projektjeikről, mégis van, aki csak a diploma megszerzése után kopogtat be hozzájuk. Vannak viszont, akikben már korábban tudatosul, nem elegendő szakkönyvek toronyházainak bemagolása vagy a becserkészett szakmai tudás megszerzése, hanem el kell képzelni és előre meg kell tervezni a jövőt. Ők már másod-harmadéves korukban érdeklődnek a lehetőségeikről.

- Teszteket töltöttünk ki, és megtanultunk önéletrajzot készíteni is, amelyek még az erasmusos pályázat összeállításához is segítséget nyújtottak - monda Csólig Zita és Berke Éva joghallgató. Zita alapdiplomáját az EU Erasmus-ösztöndíjrendszerében német gazdasági jogi képzéssel erősíti, Éva pedig a jogi diplomát Európa-tanulmányok szakképzéssel teszi piacképessé.

Az egyetemi karrieriroda-csapat a munkaadókkal kiépített kapcsolatközvetítő rendszerén keresztül szemléli a piacot, amelynek minden előnyét és hátrányát látva magabiztosan jósolhatja meg, mi kell a munkaadónak manapság. A cégek nagyítóval keresik a mérnököket, építészeket, informatikusokat. Varázsszóként hat a gyógyszerész és a közgazdász végzettség is rájuk.

Csökkenőben van viszont a kommunikációs szakemberek, bölcsészek, jogászok iránti érdeklődés, habár a színvonalas nyelvtudás és szakmai továbbképzések révén még mindig van esély jól fizető állásra.

- Nagyon fontos: fel kell ismerni a piac szükségleteit, késznek kell lenni a pályamódosításra, a folyamatos továbbképzésre - véli Fazekas Melinda, és javasolja, hogy a hallgatók először az egyetem Életvezetési Tanácsadó Központjának szakembereihez forduljanak tanulási vagy családi problémáikkal, és csak ezután keressék fel a karrierirodát.

Az irodavezető szerint a hallgatók önismerete hiányos, nem tudják, mire alkalmasak vagy mire lehetnek képesek, nem eléggé célirányosak.

- Járjanak szakmai rendezvényekre, konferenciákra, tréningekre, állásbörzékre, küldjék el önéletrajzukat minél több helyre - ez Fazekas Melinda alaptanácsa.

A karrieriroda szervezi az egyetemi állásbörzét, amelyen olyan cégek képviseltetik magukat, mint például az Egis, Ernst & Young, HVG-Jobline, Mol, Masterfoods, Nokia, Knorr-Bremse, Richter Ge-deon. A többéves hagyománynyal bíró cégmustrán a hallgatók első kézből tudhatják meg, hol van rájuk szükség, grafológus szakértelme révén tájékozódhatnak személyiségükről, teszteket oldhatnak meg. A legtöbb szolgáltatást költségmentesen vehetik igénybe.

Az iroda segít hasznosítani a tanultakat
Az iroda segít hasznosítani a tanultakat
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.