Minden, ami húsvét

Igen korai időpontra esik az idén a húsvét, amelyet minden évben a tavaszi napéjegyenlőséget (március 21.) követő holdtölte utáni első vasárnapon és hétfőn ünneplünk. A farsang utáni nagyböjtöt lezáró ünnephez régen sokféle népszokás kötődött, amelyeket újra átélhetnek azok, akik kilátogatnak a téli szünet után most újra megnyíló szentendrei skanzenba, vagy a városligeti Magyar Mezőgazdasági Múzeumba.

A skanzenban vasárnap és hétfő reggel kilenctől este ötig többféle programmal várják a családokat. Természetesen lesz tojásfestés, különös tekintettel a reneszánsz díszítési hagyományokra, és készítenek hagyományos népi ételeket is. A gyerekek kézműves-foglalkozásokon vehetnek részt, de akár olyan régi népi gyerekjátékokkal is megismerkedhetnek, mint a tojásgurítás. Hagyományőrző csoportok, zenészek, táncosok tartanak bemutatókat, adnak koncerteket, tanítanak táncokat, ezzel is közelebb hozva a látogatókhoz a régi húsvétok hangulatát.

A Mezőgazdasági Múzeum március eleje óta várja az érdeklődőket egy különleges húsvéti tárlattal és játékkal: a majdnem ezer négyzetméteren elterülő interaktív kiállítás többféle színnel jelölt útjait végigjárva a látogatók megismerkedhetnek a húsvét történetével, hagyományőrző szokásaival, láthatnak különleges húsvéti tojásokat, de az is kiderül, miért a nyúl hozza a tojást, és mi köze van az egészhez a báránynak.

A skanzenban ilyentájt gyapjúbárányt is lehet készíteni
A skanzenban ilyentájt gyapjúbárányt is lehet készíteni
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.