Pakkot kapott

Fölényesen nyert (4:0) a Montreal Canadiens a New Jersey Devils ellen az észak-amerikai profi jégkorongligában: sikere nyomán a kanadai csapat (39 győzelemmel, 23 vereséggel és 9 hosszabbításban elbukott mérkőzéssel) a legjobb mutatójú együttes a keleti konferenciában. A találkozó előtt még New Jersey volt az országrész listavezetője. A Montreal góljait Smolinski, Koivu, Lapierre és Ryder szerezte. A képen Brodeur, a vendégek kapusa a harmadik találat után; kollégája, Price a látogatók mind a harmincnyolc lövését hatástalanította. A ligaelső Detroit Red Wings (46, 18, 6) sorozatban negyedszer bizonyult jobbnak: ezúttal a Chicago Blackhawksot múlta felül (3:1).