Irakból kivonás, Afganisztánba erősítés
A szárazföldi hadsereg öt dandárja és két tengerészgyalogos-zászlóalj távozik - ám Irakban marad nyolcezer logisztikai, rendészeti és törzsfeladatokat ellátó katona. Csúszik a büntetés végrehajtási intézetek átadása az iraki hatóságoknak, ezekben amerikaiak őrzik a foglyokat. Az amerikai kontingens így 140 ezres lesz, és a további csökkentés a helyzet függvényében válik lehetségessé.
Republikánus és demokrata párti politikusok egyaránt támadták a Pentagon döntését. Chuck Hagel republikánus szenátor szerint érthetetlen, miért aggódnak a parancsnokok a csapatkivonás miatt, ha egyszer olyan sikeres volt a Bagdadba vezényelt erősítés politikája, mint ahogy állítják. Nancy Pelosi demokrata párti házelnök arra hívta fel a figyelmet, hogy az amerikaiak elutasítják az elnök tízéves, ezermilliárd dollárba kerülő háborús tervét.
Az Irakba küldött erősítés zömének visszatérése nem enyhíti az amerikai fegyveres erőkre nehezedő nyomást. Márciusban Afganisztánba küldenek 3200 tengerészgyalogost, az ottani kontingens a nyár végére már 32 ezresre duzzad.