Sidi Péter máris nyert Amerikában

Sidi Péter első versenyét megnyerte Colorado Springsben, ahol az amerikai sportlövő-válogatott meghívására két hétig edzőtáborozik.

A tengerentúli nemzeti csapat vezetői a világ tíz legjobb puskását hívták meg hazájukba, hogy közös edzésekkel és versenyekkel segítsék keretük felkészülését az idei pekingi olimpiára.

A Magyar Olimpiai Bizottság honlapjának tájékoztatása szerint a komáromi sportlövő az első légpuskás versenyt nagyon magabiztosan nyerte meg, a 60 lövés során csupán egy kilencest lőtt, így 599 körrel zárt. Fölényére jellemző, hogy a második helyen végzett amerikai Matthew Emmons, Athén olimpiai bajnoka, öt körrel maradt el tőle. (MTI)