Obama és Huckabee előválasztási sikerei
- A tét túl magas, a feladat túl nagy ahhoz, hogy hagyjuk ugyanazokat a washingtoni játékosokat, ugyanazokat a játékokat játszani, hátha most más eredményt hoznak. Az emberek lapoztak, új fejezetet akarnak az amerikai történelemben - ismételte meg változást sürgető üzenetét Obama egy virginiai kampányvacsorán. Clinton ellenben azzal érvelt, hogy ha ő lesz a Demokrata Párt elnökjelöltje, nem kell attól tartani, hogy kiütéses vereséget szenved, mert megvan az ereje és tapasztalata ahhoz, hogy farkasszemet nézzen John McCainnel.
A New York-i szenátor abban bízik, hogy Maine államban nyer a tegnap lapzártánk után véget ért jelöltállító gyűléseken. Ez legalább egy napra megszakítaná Obama győzelmi sorozatát, amely a papírforma szerint kedden újabb három helyen, Marylandben, Virginiában és a fővárosban is folytatódik. Clinton megoldani látszik átmeneti pénzügyi nehézségeit, kampánya a múlt héten több mint tízmillió dollárt kapott.
A republikánus oldalon matematikai értelemben McCain szinte már el is nyerte a jelölést, a sikerhez az is elég, ha a hátralévő államokban 50:40 arányban veszít Mike Huckabeeval szemben. A "civilben" lelkész volt arkansasi kormányzó viszont azt mondta, ő nem matematika, hanem csoda szakon végzett. Reményeit elsősorban arra alapozhatja, hogy a Republikánus Párt jobbszárnya szenvedélyesen ellenzi a túl liberálisnak tartott McCain jelölését.
KI LESZ A 44-IK? Két évet is igénybe vesz, mire Amerika kiválasztja új elnökét. A procedúra hosszú és nehezen átlátható. Mi mégis megpróbáljuk elmagyarázni a folyamatot, és állandó frissítésekkel bemutatjuk a verseny állását. INFOGRAFIKA >>