New England – New York párosítás a februári Superbowlon
Amerikában erre azt mondják, hogy „dinasztia” van születőben, amit magyarul inkább a legenda szó fejez ki. A lényeg: ha a Hazafiak február 3-án megnyerik a Superbowlt, olyat visznek véghez, ami még senki másnak nem sikerült. Utoljára és eddig egyedüliként az 1972-es Miami Dolphins produkált hibátlan szezont, ám akkor az alapszakasz még csak 14 mérkőzésből állt, szemben a mai 16-tal. Vagyis a bostoniak eddigi tizennyolc győzelme már most is több, mint a Delfinek nagy szériája volt – de a mondat végén még nincs ott a felkiáltójel. Ahhoz meg kell verni a szezon meglepetéscsapatát, a New York Giantset.
Márpedig az Óriások tényleg fel tudnak nőni a feladathoz. Utolsó tíz idegenben játszott meccsüket megnyerték, ebből kettőt a rájátszásban erősebbnek tartott együttesek ellen. Vasárnap este nem csak a veterán Brett Favre által irányított remek Green Bay Packersszel kellett megküzdeniük, hanem az elemekkel is. A Michigan tó partján lévő wisconsini városban – persze telt ház előtt – mínusz 18 fokban rendezték a találkozót, amelyen sok játékos, férfiasságával kérkedve, rövid ujjú mezben lépett pályára. Valóságos csoda, hogy a kőkeményre fagyott védőfelszerelésben egymásnak rontó 120-150 kilós, csupa izom kolosszusok közül senki sem szenvedett súlyos sérülést.
A másik csoda, hogy egy olyan játékos lett a meccs hőse, aki addigi karrierje legfontosabb mozzanatánál hibázott. A pontrúgásokat végző Lawrence Tyler a rendes játékidő legvégén, 20:20-as állásnál a kapu mellé csavart egy 36 yardos (33 méteres) hárompontos kísérletet. A Csomagolók azonban nem tudták összepakolni a vendégeket, mert Favre a hosszabbítás első támadásánál eladta a labdát. A fiatalabbik, és a Minneapolisban játszó Paytonnál sokáig kevésbé tehetségesnek tartott Manning-fivér, Eli irányításával a New York lendült akcióba, de ők sem tudtak végigmenni a pályán. Tyler ezúttal 47 yardról (43 méterről) próbálkozhatott – az idény során ebben a hideg és szeles stadionban senki sem rúgott gólt 40 yardnál messzebbről. A tojás alakú labda azonban szép ívet leírva átszállt a H-betű felső szárai között, és a hazai drukkerek, akik közül sokan nem csak a meccs három óráját, hanem előtte a parkolókban szokásos félnapos partikat is végigfagyoskodták, csalódottan indultak haza forralt borba fojtani a bánatukat. Ellenben több száz New York-i szurkolónak csak ekkor kezdődött az éjszaka...
A didergésnek ezennel vége, a Superbowlt – magyarul a Szuperkupa-döntőt – Phoenix külvárosában, az Arizonai Egyetem Glendale-i stadionjában rendezik. A zseniális (továbbá szingli és a lányok szerint nagyon jóképű) Tom Brady által vezényelt Patriots toronymagas esélyes, ugyanakkor a tét is őket nyomasztja majd jobban. Ha nyernek, minden idők legnagyobb amerikai-futball csapatává válnak. A New York számára ez a történet „csak” a Superbowlról szól. Meg arról, hogy nyerhetnek-e az Óriások Dávid szerepében Góliát ellen.
Washington