Eszelős boldogság
Boldogságkeresés és szerelembe esés - ez a műfaji meghatározása A kör négyszögesítésének, amely legközelebb január 14-én és 31-én látható Pesten. Koltai M. Gábor a nyolcvan éve népszerű Katajev-darabot rendezte, amely a húszas évek Szovjetuniójába utaztat. Itt - mint az előadás szinopszisában írják - tombol a forradalmi hév, a szocialista családerkölcs és a lakáshiány. Az emberek a másik orra előtt alapítanak családot, agyonzsúfolt társbérletekben élnek, veszekszenek, szakítanak és szerelmeskednek. Az előadás öt színésze Nagy Mari és Gerle Andrea, Honti György, Menszátor Héresz Attila és Dióssi Gábor.
A Boldog ország, avagy ó, azok az ötvenes ÉNEK rendezője ugyancsak az előbbi darab egyik szereplője, Honti György. A produkcióval január 16-án, 25-én és 26-án ugranak vissza az időben a tatabányaiak. Egészen az ötvenes évekig, amikor az emberek pont úgy vágytak a boldogságra, mint mi, most. A zenés-táncos utazáshoz Egyed Attila, Tóth Zoltán, Gecse Noémi és Niklai Judit keres néző-partnereket.
Március 8-ig kell várni a harmadik jászais premierre. Dunai Ferenc darabját, a Van Gogh szerelmét Simon Balázs Tatabányán állítja színpadra, a szereplők: Egyed Attila, Kovács Krisztián, Sárosdi Lilla és Horváth Sebestyén Sándor.
Addig is, február 28-án, még mindig Pesten, a Vidám Színpadon keressék a tatabányai és a szombathelyi Kamara Savaria közös produkcióját, a Magyar a Holdont. Ez a premier a Nézőművészeti Főiskola című, negyedik éve futó előadásuk folytatása, amelyben a boldogságot a Holdra telepítik. Ezt a darabot is Tasnádi István írta, Árkosi Árpád rendezte, csak a szereplők nem teljesen egyeznek a Nézőművészetiével. Katona László, Mucsi Zoltán és Scherer Péter mellett ugyanis Csákányi Eszter is látható.