Ölelések és hátba döfések
A figyelem sokkal inkább a keddi New Hampshire-i előválasztásokra irányul. Az itteni, már Iowa után készült felmérések szerint Obama teljesen ledolgozta hátrányát, és Hillary Clintonnal holtversenyben áll az élen (33-33 százalék), John Edwards tisztes távolságban harmadik (20). A republikánusoknál John McCain (34) vezet Romney (27) és Rudi Giuliani (14) előtt. Huckabee itt csak a szavazatok 11 százalékára számíthat, és ha bejön a papírforma, mindkét oldalon nyílttá válhat a verseny.
A két párt esélyesnek számító jelöltjei szombaton egymás után, ugyanabban a teremben tartottak televíziós vitát. A váltásnál kezet is szorítottak. Annál paprikásabb volt a hangulat, amikor az egy párthoz tartozó politikusok magukra maradtak. A republikánusok egyik jellemző pillanata a vita során az volt, amikor Romney azt mondta Huckabee-nek, csak ne akarja minősítgetni az ő álláspontját, mire a másik azonnal rávágta: - Melyiket? Romney McCainnel is összezördült, aki azt mondta neki, az egész vagyonát ráköltheti az őt rágalmazó hirdetésekre, ám azok attól sem lesznek igazak. A demokratáknál Clinton azzal vádolta Obamát, olyan sokszor változtatja meg a véleményét, hogy "az AP hírügynökség szerint akár saját magával is rendezhetne egy jó kis tévévitát". Mire a megtámadott azzal replikázott, hogy "azt hiszem, az AP csak a tieid közül idézett valakit". Mire Edwards közbeszólt, hogy amíg Clinton vezette a népszerűségi listákat, nem támadta vetélytársait.
KI LESZ A 44-IK? Két évet is igénybe vesz, mire Amerika kiválasztja új elnökét. A procedúra hosszú és nehezen átlátható. Mi mégis megpróbáljuk elmagyarázni a folyamatot, és állandó frissítésekkel bemutatjuk a verseny állását. INFOGRAFIKA >>