Nyomozás a lőrinci önkormányzat szerződéskötései ügyében
Konkoly Thege László elmondta: egy önkormányzati képviselő beadványára, a feljelentés-kiegészítés után, rendelték el csütörtökön a nyomozást, mert az adatok szerint hatáskörtúllépés történt szerződéskötések kapcsán, és azokból valakinek feltehetően jogtalan előnye származott. A nyomozást folytató megyei rendőr-főkapitányság egyelőre azt vizsgálja, hogy ténylegesen történt-e bűncselekmény.
Jánosi László (Fidesz-KDNP), az ügyészséghez forduló önkormányzati képviselő elmondta: visszás szerződéskötések miatt tette meg a bejelentést, mert úgy valósultak meg beruházások Lőrinciben, hogy a képviselő-testület soha nem döntött a kivitelező személyéről.
Közölte: az általános iskolai és az óvodai beruházáshoz, valamint a selypi útkereszteződés megépítéséhez is testületi felhatalmazásra lett volna szükség, ám a képviselők egyik ügyben sem döntöttek, a szerződéseket a polgármester kötötte meg. A megyei közigazgatási hivatal is megállapította, hogy a polgármester hatáskört vont el a képviselő-testülettől - tette hozzá.
Az ellenzéki képviselő közölte: az útkereszteződés kivitelezője azóta újabb megbízást kapott, szintén testületi döntés nélkül, és hasonlóan zajlott le egy 45 millió forintos államkötvény eladása is.
Jánosi László a selypi beruházás kapcsán elmondta: a testület 2007. március 29-én szavazott meg rá 10 millió forintot, miközben a kivitelezővel 22 nappal korábban, március 7-én kötött szerződést a polgármester.
Az ellenzéki képviselő úgy fogalmazott: nem is érthetőek a polgármester testületet megkerülő döntései, hiszen 12 fős többsége van az önkormányzatban.
Lőrinci önkormányzatának a polgármesterrel együtt 14 tagja van, a városvezető és még 9 képviselő az MSZP-LVJBE (Lőrinci Város Jövőjéért Baráti Egyesület) színeiben szerzett mandátumot, rajtuk kívül egy képviselő az LVJBE jelöltjeként, kettő függetlenként, Jánosi László pedig a Fidesz-KDNP jelöltjeként nyert.
(MTI)