Boston az új New York

A négy győzelemhez csak négy meccsre volt szükség, a Boston Red Sox a baseball új "világbajnoka". A piros zoknisok azonban ennél is többet nyertek. Az ezredforduló óta ők az elsők, akik másodszor is a csúcsra jutottak, ráadásul a jövő is szépnek ígérkezik. Arról nem is beszélve, hogy a nagy ellenlábas, a New York Yankees széthullóban van, ami egy bostoni drukkernek legalább olyan jó hír, mint saját csapatának diadala. Hol van már a kultikussá vált, 86 éves sikertelenség?! (Az örökké bizakodó, aztán rendre csalódó, de a csapat mellett nemzedékeken át hűségesen kitartó bostoniaktól a Chicago Cubs drukkerei vették át a stafétát; legutóbb 1908-ban örülhettek bajnoki címnek, az amerikai profi ligákban ez a leghosszabb "szárazság".)

Az idei döntőben a Colorado Rockies meg sem tudta szorítani a Bostont. A Sziklások egyszer sem voltak képesek vezetést szerezni, a négy találkozón (13:1, 2:1, 10:5 és 4:3) mindig a Boston érte el az első pontot. A sztárokkal teli Red Sox jobb volt a támadásban és a védekezésben, s dobójátékosai is tökéletesen összpontosítottak. A csupán tizenöt éves múltra visszatekintő Colorado hiába kapaszkodott, csak asszisztálni tudott az új nagycsapat születéséhez.

A Boston a Major League, azaz a profi liga alapítása utáni első tizenöt esztendőben ötször lett bajnok, majd jött a már említett átmeneti szünet, hogy 2004-ben megtörjön a "Bambínó átka", amiért Babe Ruth-ot, a sportág Puskás Öcsijét eladták az örök riválisnak. A baseball mindig az életnagyságúnál is nagyobb egyéniségek, a legendák játéka volt. A mostani döntő negyedik mérkőzése alatt a közvetítést megszakítva mondták be, hogy a 90-es években domináló Yankeesnél felmondta szerződését a jelenkor talán legnagyobb csillaga, Alex Rodriguez. A tízéves, 252 millió dolláros megállapodásból még három évad lenne hátra, de a játékosnak elege lett az újabban méregdrága kerete ellenére is rendre csak félsikerekig jutó elitgárdából, és 72 millió dollárt (13 milliárd forintot) kockára téve kilépett a szabadpiacra. A pénzügyi viszonyokat tekintve csak négy együttes van, amelyik egyáltalán álmodhat arról, hogy leigazolja: a Boston, a Los Angeles Angels, a New York Mets és, igen, a Chicago Cubs. Még véget sem ért a szezon, a marketingesek máris gondoskodtak arról, hogy a szurkolóknak a holtidényben is legyen miért izgulniuk. "Only in America!": ilyen fordulatokat csak Amerikában tudnak kitalálni.

Mike Lowell (Boston, középen) akciója a döntő negyedik mérkőzésén. Mindent bedobtak
Mike Lowell (Boston, középen) akciója a döntő negyedik mérkőzésén. Mindent bedobtak
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.