MDF: garanciát, hogy a vagyonvizsgálat alapja nem a fenyegetés!
Dávid Ibolya a dokumentumban kitért arra: törvényi garanciákat várnak a bizonyítás szabályaira, a bizonyítási teher törvényi feltételeire, az átlátható eljárási szabályokra, az adatvédelem szabályainak pontosítására, illetve arra, hogy végezhet-e az APEH készletező nyilvántartást.
Ma ellentmondásos a helyzet, a pénzügyminisztérium készíti el az APEH működési szabályzatát, eljárási rendjét, az APEH a pénzügyminiszter irányítása alatt áll, márpedig törvényi garanciák nélkül, a hitelét vesztett kormány nem teremtheti meg ezek nélkül az adóhatóság iránti közbizalmat sem - zárul a pártelnök közleménye.
Daróczi Dávid kormányszóvivő az MTI-nek vasárnap azt mondta: a politikusok sem kiváltságosok, a törvények rájuk is éppen úgy vonatkoznak, mint minden más polgárra. Normális országban az a természetes, ha az adóhatóság a politikusokat is ugyanúgy vizsgálhatja, mint bárki mást. Gyurcsány Ferenc ehhez tartotta magát akkor is, amikor az elmúlt három évben három APEH-ellenőrzésen esett át ő és felesége - fogalmazott Daróczi Dávid.
Véleménye szerint Dávid Ibolya felhívása félreértésen alapul. Hozzátette: az elmúlt napok híradásaiból ugyanis egyértelmű, hogy a személyi jövedelemadó ellenőrzés nem azonos a vagyonosodási vizsgálattal, a kettő közötti különbség például az is, hogy az szja-ellenőrzések alanyait egy számítógépes program választja ki.
Daróczi Dávid leszögezte, politikai megrendelésre soha többé nem lehet eljárást indítani senki ellen sem, de nem is élvezhetnek védelmet a politikusok sem.
Kitért arra, a kormány soha nem zárkózott el attól, hogy egyeztessen érdemi javaslatokról. Felidézte, hogy Gyurcsány Ferenc a köztisztasági csomagja kapcsán is jelezte: nyitott a program bővítését célzó szakmai javaslatok megvitatására, az egész ország közös érdeke ugyanis, hogy a politika rendet tegyen végre a saját háza táján is. (MTI)