A törők-zúzók fizessenek, ne a városlakók!
A kártérítési terv első pontjaként a főpolgármester felterjesztési jogával élve azt kezdeményezi, hogy a szabálysértési bírságra vonatkozó rendelkezések szigorításával a ténylegesen kirótt bírság valóban álljon arányban az okozott károkkal, és riassza el a zavarkeltőket a további törés-zúzástól. Mint írta, a törvényeket áthágó szándékos károkozás nem tartozik a szabad véleménynyilvánítás körébe, ezért, annak, aki ehhez az eszközhöz nyúl, viselnie kell a következményeit.
A terv második pontjaként a károsultakat bíztatja Demszky Gábor arra, hogy polgári jogi úton is szerezzenek érvényt az igazuknak. A főváros jogsegélyszolgálatával is segíteni fogja a blokád és a hét eleji rongálások károsultjait.
A harmadik pontban arra kérte a BKV-t és a Lánchídon intézkedő tűzoltóságot, hogy a most felmerült pluszköltségeik fedezésére érvényesítsék kártérítési igényüket azokkal szemben, akikről bebizonyosodik, hogy részt vettek a fővárosi közlekedést és közvagyont érintő jogtalanságokban.
Demszky arra is kitért, hogy az elmúlt napokban történt törvénytelen utcai akciók miatt Budapest ismét veszélyes helyként jelent meg a nemzetközi sajtóban, és ez várhatóan újabb károkat okoz majd az idegenforgalomban. A főváros ezért megvizsgálja annak lehetőségét, hogy az elmaradt idegenforgalmi adóbevételek miatt pert indít a hatóságok által felelősként megnevezett személyek ellen.
A főpolgármester mélyen elítélte és a budapestiek nevében visszautasította a pénteki politikai akciót. Mint írta, "a jó előre eltervezett zavarkeltés" a hét elején rendezett demonstrációkkal és rongálásokkal együtt jelentős károkat okozott a fővárosban élőknek és dolgozóknak.
(MTI)