Zuschlag-ügy: "nagykoalíciós" összhang a Városházán

Bizottsági szinten és a közgyűlésben is egységesen támogatták a fővárosban a pártok a Zuschlag János érdekkörébe tartozó szervezetek pályázatait.

 

 

 

 

Ellenzéki és koalíciós városvezető frakciók többnyire egyhangúan határoztak a Zuschlag-hálózathoz tartozó szervezetek támogatásairól a fővárosi önkormányzat városrendészeti bizottságában és a Fővárosi Közgyűlésben - erősítette meg korábbi nyilatkozatát tegnap Danielisz Béla, a Városháza városrendészeti bizottságának MSZP-s elnöke. Elmondása szerint az év eleje óta levelez e pályázatokkal kapcsolatban az ügyészség a főpolgármesteri hivatallal, és a szakbizottságtól is tájékoztatást kértek. Arról is értesült, hogy a főpolgármesteri hivatal néhány dolgozójával beszélt is az ügyészség.

Danielisz ezzel arra célozhatott, hogy a hivatalnál kell "keresgélni" - nem náluk. Egy nappal korábban ugyanő azt nyilatkozta lapunknak, hogy a főpolgármesteri hivatal vizsgálja a pályázatok tartalmi-formai követelményeknek való megfelelését, illetve az elszámolásokat, bár kétségtelenül ő volt az előterjesztő. Tegnapi tájékoztatóján már úgy fogalmazott: az elszámolások valóságtartalmát a bizottság nem tudja ellenőrizni, erre az ügyészség hivatott. Ha kiderül, hogy más célokra költötték a pénzt, mint amire kérték, jogi lépéseket tesznek a pénz visszaszerzésére - hangoztatta.

A Népszabadság beszámolt már arról, hogy a Zuschlag János és társai ügyében folytatott nyomozás kiterjed a fővárosi pályázati pénzekre is. Információnk szerint 17,5 millió forintot szerzett így a "hálózat". A támogatások döntő többségét a városrendészeti bizottság előterjesztésére ítélte meg a közgyűlés, "a közbiztonság javítására".

Tegnapi cikkünk nyomán (amelyben idéztük Danieliszt) Tiba Zsolt főjegyző jelentést kért a hivatal védelmi és gazdasági ügyosztályától - értesült a Népszabadság. Válaszul azt a tájékoztatást kapta, hogy az ügyosztály csak adminisztratív feladatokat látott el, bizottsági döntés alapján. A közbiztonsági pályázatok bontását és első elbírálását, érvényességének megállapítását Danielisz végezte. Az általa vezetett testület egy kétfős bírálóbizottságot is kijelölt. A pályázatokról készült beszámolókat is az ő előterjesztésére hagyta jóvá a városrendészeti bizottság - olvasható a főjegyző számára készített jelentésben.

A Népszabadság információja szerint többnyire egyhangú döntés született azokban a bizottságokban, melyek a szóban forgó szervezeteknek is javasoltak támogatást. A képviselők a végső döntéseket hozó közgyűlésben is jellemzően - és külső szemlélő számára meglepő módon - egységesen támogatták az előterjesztéseket.

 

 

Szervezet elnevezése Elnyert támogatás (Ft) Előterjesztő bizottság
Atlasz Egyesület 2,5 millió (2002) Városrendészeti Biz.
Atlasz Egyesület 2 millió (2003) Városrendészeti Biz.
Biztos Pont Egyesület 1 millió (2002) Oktatási Biz.
Biztos Pont Egyesület 140 ezer (2003) Oktatási Biz.
Biztos Pont Egyesület 1,5 millió (2003) Városrendészeti Biz.
Biztos Pont Egyesület 495 ezer (2004) Civil Szervezetek Biz.
Hoppá Egyesület 1,5 millió (2003) Városrendészeti Biz.
Szövetség a Modern Magyarországért Egyesület 2 millió (2003) Városrendészeti Biz.
A Zuschlag-hálózatnak a Fővárosi Közgyűlés által megítélt támogatások

 

Vörösfenyő Egyesület 2,5 millió (2002) Városrendészeti Biz.
XXI. Századi Kulturális Egyesület 2 millió (2003) Városrendészeti Biz.
Y-Generáció Egyesület 2 millió (2003) Városrendészeti Biz.
Összesen: 17 millió 635 ezer Ft
Forrás: Fővárosi Önkormányzat, Népszabadság

Danielisz Béla
Danielisz Béla
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.