Rögzített vagy nem?
Ha ez megáll, és nem blöffről van szó, akkor súlyos biztonsági kockázatot jelenthet, hiszen nem volt rögzítve az adatkezelés módja - mondta Tóth. Hozzátette: kezdeményezik a nemzetbiztonsági bizottság összehívását.
Pokorni szerdán sajtótájékoztatón beszélt a Szilvásy György kontra Topolánszky Ákos ügyben arról, hogy szerinte tíz éve minden minisztériumból kimenő és bejövő telefonbeszélgetést rögzítenek, így minden bizonnyal a Szilvásy és Topolánszky közti beszélgetést is. Amikor miniszter volt, emlékezete szerint 48 óráig tárolták a telefonbeszélgetéseket.
Tegnap Nyakó István, az MSZP szóvivője Pokorni kijelentéséről azt mondta: vagy az évtized legnagyobb botránya, vagy egy ostoba kijelentés. A büntető törvénykönyv szerint, ha valaki hivatalos személyként jogtalanul kezel személyes adatot, bűntettet követ el - közölte a politikus, aki szerint "a gyanú fennáll, hiszen a miniszternek tudomása volt erről". A Fidesz alelnökének ez a kijelentése "kísértetiesen hasonlít" az Orbán Viktor által 1998-ban kirobbantott és alaptalannak bizonyult megfigyelési botrányhoz.
Varga Mihály, a Fidesz alelnöke tegnap kifejtette: Pokorni a beszélgetés tényének, és nem tartalmának rögzítésére gondolt, eltérően a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatoktól, ahol magát a beszélgetést is rögzítik. Ezt bizonyítandó a fideszes politikus bejátszott egy felvételt, amelyen hallható, hogy a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatoknál a telefonálókat tájékoztatják, hogy a beszélgetést rögzítik. (Varga tájékoztatója után Pokorni elismerte, hogy tévedett. Vagyis Varga szavait meglehetősen nehéz értelmezni - a szerk.)
Az SZDSZ álláspontja: jogállamban elképzelhetetlen, hogy egy miniszter az alkalmazottai után nyomoztat, ezért lepte meg őket Pokorni kijelentése. Ugyanakkor ijesztőnek nevezik a sajtóértesüléseket, amelyek szerint a titkosszolgálatokat felügyelő miniszter a sajtó függetlenségét veszélyeztető módon kifogásolta a személyével kapcsolatos Topolánszky-interjút.