Mennek vagy maradnak?
A négy hónappal ezelőtt lapunkban vázolt helyzethez képest szinte semmi nem változott: a Magyar Posta, a Magyar Telekom és az Antenna Hungária illetékesei által jegyzett dokumentumban foglaltak máig érvényesek, a Postás SE sportolóinak az év végéig el kell hagyniuk a Róna utcai sporttelepet. A három cég megszüntette a pályák és létesítmények fenntartására létrehozott alapítvány útján folyósított támogatást. Az egyetlen fejlemény, hogy most már az alapítvány sem létezik...
- Kizárólag a Magyar Telekom volt némiképp belátó, s egy alkalommal átutalt számunkra tízmillió forintot - magyarázza az elnök. - Ez az öszszeg azonban az üzemeltetéshez szükséges pénznek is töredéke csupán. A kilátástalan szituációban Európa-hírű női asztaliteniszezőink kis híján lemaradtak a hazai csapatbajnokságról, tekintve hogy adótartozást halmoztunk fel, s nem tudtuk a sportági szövetség által kitűzött határidőre bemutatni az úgynevezett nullás APEH-igazolást. Ezt aztán hitelekből sikerült rendeznünk, a lányok végül is részt vehetnek az Extraligában, de ennél több pozitívum hirtelen nem jut az eszembe.
Rostás elsősorban azt nehezményezi, hogy öt hónapja érdemben szinte senki nem áll vele szóba a három cég döntésképes vezetői közül; mint mondja, a vállalatok rendre kommunikációs vezetőiket delegálják a hébe-hóba tartott megbeszélésekre. Az elnök azt sem érti, hogyan szűnhetett meg az említett alapítvány nyomós ok nélkül, hiszen "erre a hatályos törvények szerint három esetben van lehetőség: ha elérte célját, ha ellehetetlenült, illetve ügyészségi kezdeményezésre, amennyiben bűncselekmény történt. Én egyik feltétel teljesüléséről sem tudok."
A klubvezetőnek - a legkevésbé sem titkoltan - az a gyanúja, hogy a "hármak" nem az egyesületnek szánják eladásra a sporttelepet, holott külső befektetők bevonásával az egylet garantálná a vásárlás anyagi fedezetét. "Minden jel arra utal, hogy, bár muszáj nyilvános pályázatot kiírni, nem mi leszünk a befutók" - jegyzi meg.
Rostás Gábor - mivel úgy érzi, hiába várja egyeztetésre a cégek "helyzetben" lévő képviselőit - most arra szánta el magát, hogy jogi útra tereli az ügyet. Ügyészségi felülvizsgálatot kezdeményez az alapítvány megszüntetése miatt, továbbá a birtokában lévő korabeli iratokra hivatkozva bíróságon támadja meg a tulajdonosok sportteleppel kapcsolatos eljárását. "A kezemben lévő, mintegy negyven évvel ezelőtti, de máig érvényes szerződés szerint az ingatlan tulajdonosai semmiféle, a jövőt alapvetően érintő határozatot nem hozhatnak az egyesület elnökségének egyetértése nélkül" - mondja, és hozzáteszi: "Egyébként pedig ha a földhivatali papírokra perfeljegyzés kerül, az ingatlan semmilyen módon nem lesz hasznosítható."
Hogy az elnök aggodalma megalapozott-e, nem tudhatjuk. Ő viszont biztos a dolgában: "Ismereteim szerint az FTC sportolóit sem zavarták el az Üllői útról, noha az egész ország tudja, hogy az állam értékesíteni szeretné a területet. Velünk viszont ezt akarják tenni. Mi több, mivel a cégek írásba adták ebbéli szándékukat, maguk ismerték el: nem tartják kívánatosnak a 108 éves Postás SE győzelmét a tenderen."
Májusban a Magyar Posta szóvivője érdeklődésünkkor úgy fogalmazott, az év végére minden kiderül. Ehhez képest Simon András, a Magyar Telekom kommunikációs igazgatója a pályázat kiírásával kapcsolatos kérdésünkre most így reagált: "A cégek és a sportegyesület között folyamatosan zajlanak a tárgyalások, melyek eredményének függvénye, hogy mi lesz a sporttelep sorsa. Hogy a megbeszélések nyomán mikorra írható ki a pályázat, most még nem tudom megmondani."
Megállt az idő.