Épületes terv
A szeptemberben egyéves fennállását ünneplő Syma Sport- és Rendezvényközpont a maga mögött hagyott hónapokban otthont adott - egyebek mellett - férfi kézilabda-válogatott mérkőzésnek, a sportág női Magyar Kupa-döntőjének, Erdei Zsolt profi bokszvilágbajnoki címmérkőzésének, junior karate Európa-bajnokságnak, falain belül tréningeznek az atléták, tartják lövőedzéseiket az öttusázók. Szántó András tulajdonos, ügyvezető igazgató - nem mellékesen a kézilabda-szövetség alelnöke - amondó, elfogultság nélkül állíthatja: az országban az utóbbi időszakban sehol nem rendeztek egyetlen helyen enynyi sporteseményt, mint náluk. A tervek sem kevésbé nagy ívűek: jövőre vívó Világ Kupa- és olimpiai kvalifikációs viadal, asztalitenisz ötkarikás selejtező, valamint az öttusa-vb lövész- és vívóversenye is helyet kap az akár nyolcezer néző befogadására alkalmas központ legméretesebb csarnokában. A pekingi játékokat követően pedig munkagépek foglalják el a szomszédos területet.
Először a dózer érkezik majd, tekintve, hogy lebontják az 1995-ös női kézilabda-vb tiszteletére renovált Körcsarnokot, aztán viszont jönnek a daruk: a svájci illetőségű Syma cég ötezer fős mobil kongresszusi központot épít a létesítmény helyén, illetve közvetlen környezetében. Az iménti mondatban a mobil szó a hangsúlyos a magyar sport számára: a tanácskozásokhoz szükséges székek és berendezések egyetlen gombnyomással a földbe süllyeszthetők lesznek, s a terem órák alatt sportpályává alakítható. Az új centrumban edzőcsarnok, továbbá mélygarázs is készül; ahogyan Szántó fogalmaz: "A meglévővel teljesen egybefüggő, ily módon átjárható komplexum a hazai sportélet, az olimpiai felkészülés legjelentősebb központjává válik".
Az igazgató a Körcsarnokban állandó otthonra lelt asztaliteniszezők megnyugtatására elmondja, őket sem éri semmiféle hátrány: az új létesítményben számukra is lesz hely. Hozzáteszi azt is, hogy a Körcsarnok megmentésére nincs ok és mód: részint, mert elavult, részint pedig, mert a kiszemelt terep kellős közepén áll. A befektetés egyébként az államnak nem kerül pénzébe, az építkezést a cég saját vagyonából fedezi. A területet - amely továbbra is állami tulajdonban marad - a Syma bérli, s bár a felépítmények a beruházó birtokába kerülnek, a megállapodás értelmében néhány évtized múltán (hogy pontosan mikor, arról folynak a tárgyalások) az államra szállnak.
A csettintéssel a hírek szerint 2009 szeptemberéig kell várnunk: a kivitelező akkorra ígéri az átadást.