A körözött is lehet beteg
Az MSZP egykori nyírbátori alelnökét, aki egykoron Veres János pénzügyminiszter üzlettársa is volt, a Hír TV találta meg a pszichiátrián.
Megpróbáltak vele interjút készíteni, de Kabai elzárkózott a kérdések elől. A tévések ekkor értesítették a rendőrséget.
Csakhogy a Kabai ellen kiadott bírói elfogatóparancs híre gyorsabb volt az okiratnál. Hivatalos bírósági végzés nélkül ugyanis senki ellen nem adható ki országos körözés. A rendőrség – a BRFK tájékoztatása szerint – csak a Hír TV riportját követő napon kapta meg a bírói elfogatóparancsot, tíz perccel később őrizetbe is vették Kabait. Nem számít példa nélkülinek, hogy a rendőrség kórházban fog el körözött bűnözőket, mint ahogy az sem, hogy az őrizetbe vétel után is ott tartják fogva.
Arról ugyanis, hogy az illető átszállítható-e a büntetés-végrehajtás egészségügyi intézményébe további orvosi ellátásra, a terhelt orvosa dönt. Kabait depresszióval és klausztrofóbiával kezelték az intézetben, s orvosa a hét végén állapotát „nem szállíthatónak” minősítette, ezért a rendőrség helyben őrizte.
Arra a kérdésre, hogy a kórháznak jelentenie kellett volna, hogy egy körözött bűnözőt kezelnek az intézményben, határozott nemmel feleltek a BRFK illetékesei.
Mint mondták: Kabai körözését csak tíz perccel az őrizetbe vétele előtt rendelték el. A kórházaknak egyébként sem írja elő semmilyen jogszabály, hogy ellenőrizzék: betegeiket körözik-e a hatóságok, erre nincs is jogi-technikai lehetőségük, hiszen a körözési nyilvántartáshoz nem férhetnek hozzá.
Az orvosoknak a lőtt, és a nyilvánvalóan bűncselekményből, bántalmazásból származó sérüléseket, haláleseteket kell bejelenteniük.