Mínusz 21 tonna széndioxid
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) és a fővárosi önkormányzat kezdeményezése azt célozta, hogy minél többen járjanak biciklivel dolgozni és növekedjen a kerékpározás mint közlekedési forma társadalmi elfogadottsága - mondta Bodor Ádám, a GKM kerékpárügyi miniszteri biztosa a Városháza udvarán szerdán tartott díjátadó ünnepségen.
Szeptember 3-14. között 2162 regisztrált bringás tekert legalább négyszer a munkahelyére. Kis cégek és nagyvállalatok, önkormányzatok, lapszerkesztőségek, könyvtárak, tudományos kutatóintézetek és sok-sok egyéb típusú szervezet kebelében 239 csapat is alakult. A legtöbbet - 1094 kilométert - a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség csapata tekert, egyéniben pedig Becker Ferenc, a Generali-Providencia Zrt. munkatársa végzett az első helyen 912 kilométerrel.
Egyre többen ismerik fel, hogy a kerékpározás egyaránt hatékony eszköze a közlekedésnek, a környezetvédelemnek és az egészségmegőrzésnek - mondta a miniszteri biztos. A sikeren felbuzdulva jövőre az egész országra kiterjesztik a szemléletváltást ösztönző akciót, a hosszú távú cél pedig, hogy Magyarország igazi bringabarát ország legyen - mondta Bodor.
A civil szférával és vállalatokkal közösen rendezett verseny önmagában is szemléletváltást jelent: "az együttműködés megsokszorozza az erőt" - mondta a GKM miniszteri biztosa. Kifejtette: 2007 és 2013 között 56 milliárd forint közpénz jut a kerékpáros infrastruktúra és egyebek mellett az iskolai közlekedés-oktatás fejlesztésére a Kerékpáros Magyarország Program keretében, amely ugyancsak civil szervezetek bevonásával dolgozott ki a kormányzat, és a végrehajtásban is számítanak rájuk.
(MTI)