A főváros kártérítést kér a kartellező cégektől
Nyáry Krisztián az MTI-nek elmondta, hogy a Főpolgármesteri Kabinet hétfőn foglalkozott a 2001-es és 2002-es fővárosi útépítések során megvalósult kartellezés kérdéskörével. Egyetértettek azzal, hogy ha a fizetési felszólításoknak nem lesz eredménye, akkor az önkormányzat jogi képviselője azonnal nyújtson be bírósági keresetet a cégek ellen. A versenyhivatal javaslata szerint az útépítő cégeknek korábban kifizetett vállalkozási díj 16 százalékát perli vissza az önkormányzat. A főváros vezetése hosszadalmas peres eljárásra számít ez ügyben - tette hozzá az igazgató.
A Főpolgármesteri Kabinet intézkedett az önkormányzat közszolgáltatói szerződéseinek felülvizsgálatáról és szükség esetén az EU jogi normáival való összhang megteremtéséről is. Az Európai Unió Bizottsága ugyanis jövő év végén ellenőrzést tervez ez ügyben a tagállamokban - jegyezte meg az igazgató.
Nyáry Krisztián tájékoztatása szerint a kabinet egy helyszíni kiosztású előterjesztés alapján egyetértett azzal a 21 kiemelt beruházással, amelyet EU-támogatással kívánnak megvalósítani. A Fővárosi Közgyűlés korábban már foglalkozott ezzel a témával, s az anyag kiegészítését igényelte.
Az összességében 93 milliárd forintos beruházási tervhez 68 milliárd forintos támogatást remél a főváros vezetése. A javaslatok közt szerepel a Margit híd, a városligeti műjégpálya és a margitszigeti szabadtéri színpad felújítása is.
Egyetértve a főjegyző javaslatával, a kabinet azt indítványozta a döntésre jogosult közgyűlésnek, hogy a hivatali vezetők törzskarainak, valamint a bizottságok és a frakciók mellett dolgozó titkároknak a kinevezése pályázat nélkül történhessen a jövőben.
Egy nyáron elfogadott törvénymódosítás szerint szeptembertől csak pályázatot követően látható el a hivatalban köztisztviselői munkakör. A mentességet pedig önkormányzati rendeletben kell szabályozni.
(MTI)