Fodor Krisztina 106. lett a golfozó nők Európa Bajnokságán

Fodor Krisztina magyar golfbajnoknő a 106. helyzést érte el a 20. Nemzetközi Európai Amatőr Női Golfbajnokságon.

A Párizshoz közeli, versailles-i kastélypark melletti Golf National pályáján 20 ország 144 golfozónője mérte össze a tudását. A 18 szakaszos, 72 ütésre hitelesített pályán három fordulóban mérkőzött meg a mezőny. Fodor Krisztina (94, 89, 84) ütésszámaival nem került be a legjobb 70 versenyző közé a 4. nap döntőjébe.

A spanyol Carlotta Ciganda (70, 70, 75, 68 – 283) és a svéd Caroline Hedwall (74, 70, 68, 71 – 283) holtversenyben végzett a döntőben. Az elsőséget három szakaszon play-offban döntötték el. Egy ütéssel végül nagy meglepetésre Caroline Hedwall győzött. 1995 után második alkalommal nyert svéd golfozónő Európa Bajnokságot. A harmadik a francia Alexandra Bonetti lett (70, 74, 74, 70). Kihirdették, hogy 2008-ban Ausztria lesz a verseny házigazdája.

Az 1986 óta megrendezett női Európa Bajnokságon tavaly szerepelt először magyar golfozó, Fodor Krisztina. A 2006-os hamburgi EB-n a 138 induló között a 134. helyen végzett. Az idei versenyen a 144 nevező között a 106. helyezés előrelépést jelent, hiszen Krisztina mindössze négy éve kezdett el golfozni. A 33 éves magyar versenyzőnő már kétszeres bajnok. Tavaly elnyerte az Év golfozónője címet és az idén is magasan vezeti a hölgyek hazai ranglistáját. Az Old Lake Golf Club versenyzőnője tartja a legalacsonyabb (69) női ütésszám magyar rekordját.

Következő versenye a szeptember 6.-án kezdődő Magyar Amatőr Nyílt Bajnokság lesz.