Fidesz: a kormány tisztázza kapcsolatát a szcientológiai egyházzal!
A politikus a Heti Válasz című lapban megjelent, a 100 legbefolyásosabb szcientológusról szóló cikkre hivatkozva azt mondta: a lap szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök cége, az Altus Rt. is résztulajdonosa volt egy olyan társaságnak, amelynek két másik tulajdonosa a szcientológiai egyház meghatározó tagja.
Mint mondta, a lap cikkéből az is kiderül, hogy vannak olyan befolyásos szcientológusok, akik cégeiken keresztül komoly megbízási szerződésekkel rendelkeznek a Miniszterelnöki Hivatalnál, az agrártárcánál, vagy a Külügyminisztériumnál, és különböző támogatásokat is kapnak.
Cser-Palkovics András szerint ezért jogosan várja el a közvélemény Gyurcsány Ferenc kormánynak minden tagjától, hogy tisztázza, milyen kapcsolatot ápol a szervezettel.
A politikus hangsúlyozta: a szcientológiai egyházzal kapcsolatban a Nemzetbiztonsági Hivatal évről évre olyan megállapításokat tesz, amelyek szerint ez egy nagyon veszélyes szervezet, olyan elfogadhatatlan célokkal, mint a totalitárius berendezkedés, az anyagi kizsákmányolás, vagy a gazdasági és a politikai hatalom megszerzése, ezért nem mindegy, hogy a szcientológusok milyen kapcsolatot ápolnak a kormány tagjaival vagy a miniszterelnökkel.
"A Fidesz felszólítja a kormányt és annak minden tagját és minden államtitkárt, hogy valljanak színt, milyen kapcsolatot ápolnak a szcientológiai egyházzal és annak vezetőivel" - jelentette ki a fideszes politikus.
Cser-Palkovics András arra is választ vár, hogy milyen intézkedéseket tett és tesz a kormány annak érdekében, hogy megszüntesse a Nemzetbiztonsági Hivatal által feltárt veszélyeket.
Arra a kérdésre, nem gondolnak-e arra, hogy kezdeményezzék a szervezet betiltását, Cser-Palkovics András azt mondta: ebben az ügyben a kormánynak van jogi lehetősége lépni, ezért várják a kormány reakcióját, és ezt követően tudják a Fidesz szakpolitikusai eldönteni, hogy ellenzéki pártként milyen lehetőségek állnak a rendelkezésükre.
A politikus arra a kérdésre, hogy ha kormányra kerülnek, megtiltják-e az egyház működését, azt mondta: a nemzetbiztonsági szolgálat véleménye egyértelmű felelősséget tesz a mindenkori kormányra, hogy fellépjen ezeknek a biztonsági kockázatoknak a szűkítése, illetve lehetőség szerint megszüntetése érdekében.
Hozzátette: az uniós tagállamokban számos helyen jogi lehetőségeket keresnek, hogy fellépjenek a szcientológiai egyházzal szemben, ennek egyik formája a megszüntetés, ezt véleménye szerint itt is meg lehet fontolni.
Daróczi Dávid kormányszóvivő csütörtöki tájékoztatóján közölte: "Húsz évvel ezelőtt volt egy olyan cég, amelyikben a miniszterelnök az egyik cégén keresztül érdekelt volt. Volt két másik tulajdonosa is (...), akiknek akkor semmi közük sem volt a szcientológiai egyházhoz. Most azt emlegetik fel, hogy a kormányfőnek valamikor régen volt valamilyen kapcsolata ezekkel az emberekkel, vagyis ő is érintett ebben a történetben - ezt sugalmazza a cikk. Nem érintett, semmi köze hozzá".
A Fidesz helyettes szóvivőjének nyilatkozatával kapcsolatban Daróczi Dávid úgy fogalmazott: van valami célzatosság abban, hogy egy húsz évvel ezelőtti kapcsolatot emleget fel a lap. E mögött lehet valami hátsó szándék - tette hozzá.
A kormányszóvivő hangsúlyozta: azok a szervek, amelyeknek a szcientológiai egyházzal kapcsolatban tennivalójuk van, végzik a feladatukat.
(MTI)