Elutasította a nyitrai ügyész Malina Hedvig panaszát
Tavaly szeptemberben törvényt sértve, idézés nélkül, s amint utólag kiderült, hamis indokkal vitték be kihallgatásra, ahol arra akarták rászedni, vallja be, hogy a bántalmazását csak kitalálta, s akkor elengedik. Különben előzetes letartóztatásba helyezik. Csupán négy óra múltán, az édesanyjának határozott tiltakozása után engedték őt el. Azt a videofelvételt, amelyen a kihallgatását rögzítették, a rendőrök máig nem mutatták meg Roman Kvasnicának, a csallóközi származású egyetemista leány védőügyvédjének, pedig már többször is hivatalosan kérvényezte. A nyomozó különlegesen fontos okra hivatkozva nem tette lehetővé azt sem, hogy az ügyvéd megtekinthesse a nyomozás eddigi aktáit, holott erre a törvény szerint joga van.
Az ügyész elutasította Malina Hedivgnek azt a beadványát is, amelyben amiatt tiltakozik, hogy hamis tanúzással gyanúsították meg. Május 21-én elküldött panaszában hangsúlyozta: továbbra is fenntartja azt a vallomását, hogy tavaly augusztusban bántalmazták őt. Ennek ellenére május 24-én gyanúsítottként idézték be, de ő megtagadta a vallomást. Arra hivatkozott, hogy nem tudja, konkrétan mivel vádolják, ezt a védőügyvédjével sem közölték, a nyitrai nyomozókat pedig elfogultnak tartja.
Lapunk megkeresésére Roman Kvasnica elmondta: -- Biztosra vettem az elutasítást, mert a rendőrség és az ügyészség nyilvánvalóan összehangoltan cselekszik. Ezért a számos törvénytelenség miatt nehéz a védekezés. Mindenesetre ismét tiltakozunk az ügyben eddig eljáró bűnüldöző szervek elfogultsága miatt -- nyilatkozta a védőügyvéd. Ján Packa országos rendőrfőkapitány a védőügyvéd tiltakozásaira szó szerint ezt válaszolta: -- Az ügyvéd úr kapja rajta a nagyanyját körtelopáson, ne engem ! – Ezt az alpári stílust inkább nem kommentálom – jegyezte meg Roman Kvasnica.
Egyébként a mai elutasítást is Robert Vlachovsky ügyész írta alá, aki 1995-ben elrendelte az akkori szlovák államfő, Michal Kovác fiának elrablásával gyanúsított titkosügynökök szabadon bocsátását. Ez a döntése lényegesen hozzájárult ahhoz, később a felbujtással megvádolt Ivan Lexát, a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) igazgatóját bizonyítékok hiányában felmentették.