Országzászló-ügy: Budakeszi hárít
Az emlékmű hivatalos neve azonban Budakeszi Országzászló, amelyet budakeszi civil szervezetek kezdeményezésére állítottak föl tavaly augusztus 20-án – emlékeztet a Budántúl online. A július 27–29-én tartott Keszi Találkozón ráadásul éppen Tagai István polgármester hivatkozott az országzászlóra mint a civil kezdeményezések életerejét bizonyító példára.
Ismert, hogy a Keszi Találkozón a nemzeti lobogó helyett az árpádsávosat húzták föl a zászlórúdra, emiatt helyi civilek, értelmiségiek és politikusok fejezték ki tiltakozásukat. A Budántúl szerint Tagai István, Budakeszi polgármestere a képviselő-testület július 31-i ülésén maga mondta el: ő járult hozzá a zászlócseréhez, miután Bánhidi László fideszes képviselő tájékoztatta a szervezők szándékáról. Bánhidi az ügy körül kibontakozott vihart a média szokásos ármánykodásának tulajdonította – írta az online újság.
Az üggyel kapcsolatban kirobbant botrányra reagálva Tagai István viszont azt írta a tiltakozóknak: az önkormányzatnak semmi köze a zászlóhoz. A Keszi találkozón és „a zászló körüli eseményeken” a helyi önkormányzat csak mint meghívott szerepelt, az ott történtekért nem terheli felelősség.
A polgármester fontosnak tartotta leveléhez csatolni a „köztiszteletben álló Orbán Éva történész” hozzá eljuttatott ismertetőjét, melynek lényege: „Az árpádsávos történelmi zászló, az nem volt nyilas zászló, és a nyilas zászlót a hozzákapcsolt sávok nem teszik Árpád-házi zászlóvá, és mind a kettő egyedi zászló. (…) A zászló becsületének megőrzése, az igazság felmutatása a vita korrekt lezárását jelenthetné.”