A rádiós egyelőre nem éhes
Cs. Kádár Péter kedd reggel kezdett tiltakozó éhezésbe a rádió előtt az intézmény vezetőségének szerinte diszkriminatív, a törvényeket és az elbocsátott rádiósok emberi méltóságát sértő tevékenysége miatt.
- Egyre bátrabban mernek hozzám szólni a rádiós munkatársak, s ez bosszantja a rádió vezetését - mondta, majd hozzáfűzte: most már csak felügyelettel látogathatja az üzemorvost, hiszen szerda óta csak alelnöki engedéllyel, kísérővel léphet be a rádió épületébe. Felajánlották neki, jövő héttől időnként otthonában is meglátogatja majd az orvos, hogy ellenőrizze állapotát, Cs. Kádár azonban ezt visszautasította. - Az éhségsztrájk helyszíne nem a lakásom, hanem a rádió. Az üzemorvosnak sem az a dolga, hogy órákat utazzon hozzám, megnézze, éppen milyen sápadt vagyok, hanem hogy ellássa a többi dolgozót, ha kell - mondta.
A napokat Cs. Kádár az aulában vagy az a melletti helyiségben tölti, internetezik, telefonál - kihasználja az elbocsátott munkatársak számára biztosított lehetőségeket. Időnként kimegy a Pollack Mihály térre, beszélget az őt gyümölcslevekkel, teával tápláló munkatársakkal, járókelőkkel - mikor kivel. Ahogy ő fogalmaz: mutatja, hogy ott van.
Közben petíciót juttatott el az államfőhöz, a házelnökhöz és a miniszterelnökhöz, valamint az Országgyűlés kulturális bizottságához, az ORTT-hez, a rádió kuratóriumához és annak elnökségéhez 171 exrádiós, rádióhallgató és értelmiségi. Az aláírók a Magyar Rádióban történő átalakítások ellen tiltakoznak. Azt kérik a címzettektől, hogy "presztízsük latba vetésével akadályozzák meg a Magyar Rádióban felgyorsult rombolási folyamatot". A szöveg szerint a rádió tavaly augusztus 1. óta regnáló elnöke nem azt a programot valósítja meg, amellyel elnyerte a kuratórium bizalmát. "Ennek nyomán olyan légkört alakított ki, amelyben nemhogy alkotni, de lassan dolgozni, élni sem lehet" - fogalmaz a közlemény. Az aláírók szerint a kvázi új vezetőség a magyar rádiózás harminc-negyven éve meghatározó személyiségeit távolította el az intézményből. A petíciót aláírta többek között Böszörményi Gyula, Birtalan Balázs, Borlai Kinga, Cs. Kádár Péter, Csath Magdolna, Csoóri Sándor, Czakó Gábor, Dezsényi Katalin, Hegedűs D. Géza, Hollós Máté, Kelemen László, Korbuly Péter, Kovalik Márta, Lerch István, Nagy Bandó András, Nógrádi Gábor, Salamon Pál, a Stúdió 11 tagjai, Sugár Miklós, Tolcsvai Nagy Béla, Turczi István és Zalán Tibor.