Szlovák értelmiségiek kételkednek a Malina-nyomozás pártatlanságában
Hozzátette: A nyomozás tavalyi hivatalos lezárása semmiképpen sem lehet indok arra, hogy a felmerült kételyekre ne adjanak szakszerű válaszokat, s az újabb tényeket ne vizsgálják meg alaposan.
A dokumentum aláírói – köztük Martin Bútora neves szociológus, Szlovákia volt egyesült államokbeli nagykövete, Egon Gál filozófus, Daniel Pastircák hitszónok – felhívják a figyelmet arra is, hogy ha ebben az ügyben nem győz az igazság, akkor ezután a bűnüldöző szervek mulasztásai miatt bárki veszélybe kerülhet – hangsúlyozzák állásfoglalásukban, amelyhez már aláírásukkal többen csatlakoztak.
Lapunk megkeresésére Erik Tomás, a szlovák belügyminisztérium szóvivője úgy vélekedett, hogy a nyomozóknak nem az a feladata, hogy a lapok bulvár jellegű találgatásaira válaszoljon. – A bűnüldöző szervek kötelessége az, hogy egyértelmű bizonyítékokat gyűjtsön, s jelenleg ezen munkálkodnak.
Tiszteletben tartunk minden, demokratikus módon közölt véleményt, ugyanakkor meggyőződésünk, hogy a jogerős ítélet meghozatala előtt nyilvánosságra hozott állásfoglalások nem segítik elő a nyugodt légkörű, zavartalan nyomozást – közölte a szóvivő.
Érdeklődésünkre Malina Hedvig annyit közölt, hogy hálás mindenkinek, aki hisz neki és segíti a teljes igazság felderítését.
A csallóközi lakhelyű egyetemistát állítása szerint tavaly, agusztus 25-én bántalmazták a nyitra Konstantin Egyetemhez közeli Nyírfaligetben, mert magyarul beszélt.
A helyi, majd a dunaszerdahelyi kórházban ütésektől származó sérüléseket állapítottak meg nála. Robert Kalinák szlovák belügyminiszter és Ján Packa országos rendőrfőkapitány szeptember 11-én rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a rendőrség leállította a nyomozást, mert a leány csak színlelte a verést, és a történetet kitalálta.