Fenntarthatóság szempontjából romlik a helyzet a KSH szerint
A gazdaság, a környezeti, és a társadalom egyensúlyát kifejező fenntarthatóság szempontjából összességében romlott Magyarország állapota az 1990-es évekhez képest - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb kiadványából, amelyet csütörtökön Budapesten mutattak be sajtótájékoztatón.
A "Fenntartható fejlődés indikátorai Magyarországon" című füzet gazdasági jellegű adatai alapján a vizsgált időszakban ugyan gyorsuló ütemben nőtt a bruttó nemzeti össztermék, de nőtt a szegények aránya, és egyenlőtlenebbé vált a jövedelemelosztás.
A környezeti adatsorok szerint a magyarországi energiafelhasználás, ezzel összefüggésben pedig az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása európai összehasonlításban viszonylag kedvező, ám az egy főre jutó energiafogyasztás, illetve emisszió az elmúlt években enyhén nő. Emellett egyre több hulladék is keletkezik.
A szociális jellegű adatok azt mutatják, hogy egyre inkább öregedik a társadalom és csökken a nők gyermekvállalását jelző termelékenységi ráta. Noha csökken az öngyilkosok száma, de egyre több a túlsúlyos ember, és egyre több nő dohányzik.
(MTI)