Ellenzéki lufi az Öböl-panama?
Mindezt azok után nyilatkozta a Népszabadságnak, hogy az önkormányzat fideszes frakcióvezetője, Kupper András múlt pénteki lapszámunkban újfent annak a gyanújának adott hangot, hogy a csaknem 40 hektáros egykori önkormányzati terület eladása mögött ingatlanpanama húzódik meg. Az ügyet a közelmúltban alakult önkormányzati vizsgáló bizottság veszi górcső alá, melynek Kupper is tagja.
A kerületi ellenzék továbbra is úgy véli, hogy a területhasznosításra alapított Öböl XI. Kft.-ben lévő maradék 25 mínusz egyszázalékos önkormányzati üzletrész jóval áron aluli eladásával a helyi MSZP-
Molnár Gyula szerint szó nincs vagyonvesztésről, hiszen a kerület egy százalék megtartása mellett az üzletrészét az ingatlanbecslési értéknél 35 százalékkal többért, kétmilliárd forintért értékesítette. Azért ennyiért, mert sem 30 milliárdos, sem más ajánlat nem érkezett. Ami az állítólagos idő előtti eladást illeti, Molnár Gyula elmondta, a kerületnek a működéséhez szüksége volt pénzforrásra, s ezt sikerült úgy elérnie, hogy a másik célja is teljesül: megvalósul a Kopaszi-gát fejlesztése. Ha létezik is új befektető, irracionális lenne, hogy a már felépült létesítményeket, éttermeket, vízi színházat lebontaná. A polgármester biztos abban, hogy a kerületiek és a fővárosiak is élvezhetik majd a megújult Kopaszi-gát kulturális-szórakoztató funkcióit. Erre nemcsak a befektető üzleti szempontjai, hanem az önkormányzat hatósági jogosítványai és a területre érvényes építési engedély a garancia.
Ami pedig az állítólagos ingatlanpanamát illeti, a kerület az Öböl XI. Kft.-be egy 36 hektáros, nagyjából értéktelen ingatlanvagyont apportált. Ebből 18 hektár vízfelület volt, melynek csak a kotrása és megtisztítása több tízmillióba került. További tízhektárnyi szárazföld pedig nem építési, tehát szintén értéktelen telek volt. Mindezt nem lehet szembe állítani a kft. társtulajdonosának 8,5 hektáros, értékes építési telkével. Ez utóbbihoz egyébként később jutott Lesztinger Tamás. Az önkormányzat a kft. alapításának idején szomszédjával, a 8,5 hektár eredeti tulajdonosával, a Budapest Erőmű (BE) Zrt.-vel tárgyalt a hasznosításról, s a szükséges telekegyesítésről.