Az OMV bekebelezné a Mol-t
A vezérigazgató pénteken a Dow Jones amerikai hírügynökség tudósítójának úgy fogalmazott "türelmeseknek kell lennünk, tárgyalni kell az érintett felekkel, de szeretnénk egy szövetséget a Mol és az OMV között, minden tevékenységi területen". Úgy hiszem, hogy ez meg is valósul - tette hozzá.
A két vállalat közötti összekapcsolódás szükséges - folytatta a vezérigazgató -, mert az európai olajszektort az egyesülések jellemzik, az olyan vállalatoknak, mint az OMV és a Mol mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk olyan nagy projektek finanszírozása érdekében, mint például a Nabucco gázvezeték.
Ruttenstrofer szerint tervük megvalósulásához időre és türelemre van szükség több különböző tényező "egybeesésére", ide értve a politikai támogatást is. Mi most figyeljük a helyzetet - mondta a vezérigazgató.
A Dow Jones szerint az OMV pillanatnyilag nem akarja 25 százalék plusz egy szavazatra növelni részesedését a Molban.
Ferencz I. Szabolcs, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója Wolfgang Ruttenstorfer nyilatkozatára csak annyit reagált: „Most legalább felfedte valódi szándékát, ellentétben az elmúlt hetekben tett nyilatkozatokkal. Akkor az osztrák vezérigazgató barátságos részesedésnövelésről beszélt, most pedig a Mol megszerzéséről.”
A PSZÁF vizsgálódik
PSZÁF hivatalosan vizsgálja a Mol részvényügyletekkel kapcsolatos tőkepiaci eseményeket – jelentette be a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének szóvivője. A felügyelet külföldön és itthon megvizsgál minden körülményt az ügy kapcsán.
A szóvivő hozzátette: "a PSZÁF minden olyan esetben vizsgálatot indít, amikor olyan tőkepiaci, tőzsdei esemény történik, amely jelentős kihatással van a piaci szereplőkre, vagy adott esetben szokatlan".
Azt a felvetést, hogy a magyar tőkepiaci felügyelet vizsgálata kiterjed az osztrák OMV Mol-részvényekkel kapcsolatos tevékenységére, a szóvivő nem kívánta megerősíteni.
A Molnál a vizsgálatot üdvözlik és minden segítséget megadnak a PSZÁF-nak.
(forrás: MTI)