Feltörték-e az újságíró autóját?
Több mint két órán át hallgatták ki a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Aradi utcai épületében a pénteken megtámadott és elrabolt újságírónő, Kármán Irén egykori szerzőtársát, Sándor Istvánt. Az egykori fedőnevén (Papa) ismert volt operatív tiszt lapunknak azt mondta: hallgatásra kérték a rendőrök.
Korábban Sándor István kételyeinek adott hangot azzal kapcsolatban, hogy a Kármán Irén elleni támadás valóban úgy történt-e, ahogy azt az újságírónő elmondta. Később beismerte, hogy hónapok óta elváltak útjaik, miután bizalmas viszony alakult ki Kármán Irén és az egykori legnagyobb "olajos cég", az Energol Rt. volt marketingigazgatója, P. Tamás között. Papa úgy fogalmazott: "Irén rossz tanácsadókra kezdett hallgatni, s ez nem tetszett nekem." Kármán szerint viszont Papa játszott cinkelt lapokkal, csak azokat az információkat osztotta meg vele a "bosszúszomjas rendőrtiszt", amelyeknek nyilvánosságra hozatala az ő érdekeit szolgálta.
Megsemmisített akták
Szerettük volna minderről Kármán Irént is megkérdezni, de a kedd óta a telefonját kezelő hölgy azt közölte: Kármán senkinek nem nyilatkozik, ami közlendője van, azt a blogjából vagy az MTI-hez eljuttatott közleményeiből átvehetjük. (Kérdéseinkre a megjelölt forrásokban nem találtunk választ - a szerk.)
A rendőrség is hallgat és nyomoz. Hogy az olajügyeken kívül más szálakat vizsgálnak-e, arról Csontos Stefánia, az NNI helyettes szóvivője nem beszélt. Sajtóértesülések szerint - mint arról lapunk is beszámolt - a támadás lehetséges indítékai között lehet, hogy a régi olajosok P. Tamást akarták figyelmeztetni, ennek azonban ellentmond, hogy Kármán és "Papa" könyve már fél éve a boltokban van, s az újságírónő most éppen nem olajügyekkel foglalkozik: a '90-es évek elején az akkori védelmi zsarolások megszüntetésére életre hívott Cattani-kommandóról ír. Meglehet, a figyelmeztetés rajta keresztül éppen új szerzőtársának, az ex-cattanis Labancz Ferencnek szólt.