Betiltotta a fegyverviselést Ciszjordániában a palesztin elnök
A Hamász gázai övezeti erőszakos hatalomátvétele után Mahmúd Abbász elnök feloszlatta a Hamász részvételével alakult egységkormányt, Ciszjordániában a Nyugat támogatását élvező szükségkormányt állított fel, és egy sor, a keddihez hasonló rendeletet adott ki a Hamász megfékezése érdekében.
Abbász Jordániából hozatna katonai erősítést
A palesztin elnök Izrael beleegyezését kérte, hogy egy dandárnyi fegyveres erőt áttelepíthessen Ciszjordániába a hatalma megerősítésére - közölték izraeli források kedden.
Mahmúd Abbász előző nap találkozott Egyiptomban az izraeli miniszterelnökkel, és akkor vetette föl a kérést. A palesztinok a Badr dandárt szeretnék áttelepíteni Jordániából Ciszjordániába - közölte egy kormányzati forrás. A kérést most vizsgálják Jeruzsálemben - tette hozzá.
Brüsszel az izraeli-gázai határ megnyitására szólított fel
Louis Michel, az Európai Bizottság fejlesztésért felelős tagja kedden arra szólított fel, hogy a humanitárius segélyek eljuttatása érdekében nyissák meg az Izrael és a Gázai övezet közötti határt, amelyet a Hamász iszlámista szervezet hatalomátvétele óta tartanak zárva.
Hamász-tisztviselő: elfogásakor megsebesült a tavaly túszul ejtett izraeli katona
A Hamász iszlamista palesztin szervezet egyik illetékese közölte kedden, hogy tavalyi fogságba esésekor megsebesült Gilád Salit izraeli tizedes, és egészségi állapota azóta sem kielégítő.
Oszama al-Muzaini azt követően nyilatkozott, hogy a Hamász milicistái nyilvánosságra hoztak egy hangfelvételt, amelyen Salit arra panaszkodik, hogy romlik az egészségi állapota, s kórházi ellátásra lenne szüksége. Ez volt az első életjel a húszéves - időközben őrmesterré előléptetett - katonáról, akit palesztin fegyveresek elraboltak őrhelyéről, és egy gázai rejtekhelyen tartanak fogva.
Az ENSZ szerint 1400 palesztin él "pokoli körülmények között" az iraki-szíriai határnál
Több mint 1400 palesztin rekedt az iraki-szíriai határon "pokoli körülmények között", többen már több mint egy éve vannak ott - közölte kedden az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR).
A menekültek helyzete napról napra romlik, és az az érzésük, hogy a panaszuk "pusztába kiáltott szó, amelyet senki sem hallgat meg" - mondta Genfben Jennifer Pagonis, az UNHCR szóvivője. A szóvivő, aki szerint a menekülteknek sürgős orvosi segítségre és humanitárius megoldásra van szükségük, a térség országaitól kért segítséget a szenvedéseik enyhítéséhez.
(MTI)