Egy virtuális fociedző naplója
"Adam Purcell vagyok, virtuális labdarúgóedző. Létrehozómmal, Montágh Balázszsal megállapodtunk, hogy következő karrierem élményeit megosztjuk a Nolblog olvasóival.
Balázs elmondta nekem, hogy egy híres magyar költő, aki egyben (kevésbé híres) prózaíró is, és Tandori Dezsőnek hívják, három hasonló gyerekkönyvet írt a hetvenes-nyolcvanas években. Akkor persze még nem voltak számítógépprogramok, Tandori a valóságban kártyákkal sorsolta ki az eredményeket, a fikció szerint önmagával játszva gombfocizott le egy egész bajnokságot, és beszámolt a csapatok belső életéről, az edzők érzéseiről. Balázs szerint nagyon élvezetesek voltak a könyvek, de komoly hibájuk volt hogy a csapatoknak teljesen azonos esélyei voltak és irreálisan szorosak lettek a bajnokságok. Ez most másképp lesz, bár az is igaz, hogy most csak az egyik csapatról lesz belső beszámoló - bízunk benne, hogy nem lesz érdektelen.
A Premier Manager program szabályai szerint, amelynek világában létezem, ez a karrier nyolc évig fog tartani, 2005-től 2013-ig. Tovább nem élhetek, de visszarepülhetek az időben 2005-be, és ott kezdhetek új karriert.
Ez lesz a második. A program Európa öt vezető bajnokságának első két osztályában ajánl fel állásokat, és Balázs kezdőként úgy döntött, hogy kezdjünk legalul, a francia másodosztály egy kiscsapatánál. Pályám végére az első osztály ötödik helyéig jutottam, de közben több helyről is el kellett jönnöm mert túlköltekeztem, csődbe vittem a klubot és ezért kirúgtak. Második pályámat Európa negyedik számú bajnokságában, a németben
Intellektuális hulladéktározó
Balázzsal abban maradtunk, hogy megpróbálunk naponta egy hétről beszámolni, de persze lehet hogy lesznek hosszabb-rövidebb szünetek, amikor nem ér majd rá. Most arra kért, hogy egyelőre fejezzük be, mert meg akarja nézni hogy a Nolblog-hagyományokhoz képest milyen hosszú ez a bejegyzés." Tovább a blogba >>>>
Holnap debütál a Budapesti Panaszkórus!
Gonosz Iszlám - adta legfrissebb blogbejegyzése címéül Kőműves Anita. Tanulságos post.
"Hétvégi washingtoni felfedezőutam során elvetődtem a kongresszus könyvtárának egyik épületébe is, ahol a Gutenberg Biblia és egyéb érdekességek után úgy döntöttem, meg kellene nézni a központi kupolás olvasótermet is. Oda azonban csak idegenvezetővel lehet bemenni – tehát odasomfordáltam az ajtó közelébe, majd a legközelebbi turistacsoporttal teljesen véletlenül én is besodródtam (még ilyet!).
A kupola festményeit, a civilizáció történetét magyarázta éppen az idegenvezető hölgy: az első nőalak Egyiptom, aki az írástudást szimbolizálja, mellette Athén a közigazgatást... és így tovább. A hatodiknál úgy döntött, az csoport többségét adó kisiskolások kedvéért interaktívvá teszi az előadást:
- És szerintetek a hatodik, az iszlám mit szimbolizál?
- A gonoszságot! – vágta rá a mellettem álló, a könyökömig sem érő ötéves.
A teremben egy pillanatra megfagyott a levegő, én pedig olyannyira sokkot kaptam, hogy meg sem hallottam a helyes választ, amit az idegenvezető sietett jó hangosan bemondani, majd hihetetlen gyorsasággal továbbmenni: tehát a következő, Franciaország..." Még több jó írás a Hartford Daysben itt >>>>>