Amerika állandó iraki jelenlétre készül
Washingtonban azonban nem számolnak teljes kivonulással. Az USA az elképzelések szerint Irakban hagyna egy megerősített gyalogoshadosztályt. A mintegy húszezer katona védené a bagdadi kormányt, és támogatná a helyi erőket. További tízezer amerikai kiképzőként és tanácsadóként maradna az iraki hadsereg és a rendőrség alakulatai mellett. Egy különleges hadműveletekre specializálódott, kisebb kommandósegységet is Irakban hagynának, hogy fel tudjanak lépni az al-Kaida és a hasonló terrorszervezetek ellen. Végül a logisztikai és a támogató feladatok ellátására további tízezer katonára és polgári alkalmazottra lenne szükség. Katonai és geopolitikai szakértők szerint az USA, bár ez lenne a legegyszerűbb, nem hagyhatja magára Irakot, mert a polgárháború az egész térséget lángba boríthatja, aminek a humanitárius katasztrófa mellett beláthatatlan világgazdasági hatásai is lennének.
Az iraki parlament tegnap leváltotta szunnita elnökét. Mahmud Masadani egyik testőre vasárnap többször megütött egy síita képviselőt, és a politikust már saját táborában is túl erőszakosnak tartották.
Irán elleni katonai csapást sürgetett Joe Liebermann, aki 2000-ben demokrata párti alelnökjelölt volt. A jelenleg független szenátor szerint az Irakban lévő amerikai erőknek a határ túloldalán lévő iráni támaszpontokat kellene lerombolniuk, hogy megakadályozzák az ellenállóknak nyújtott támogatást.