EU-s projektekről együtt szavaztak
Az ellenzék bírálata mellett, de végül egyhangú döntéssel szavazta meg csütörtökön a Fővárosi Közgyűlés azt az előterjesztést, amely azokat a beruházásokat rögzíti, amelyekhez EU-támogatásokat remélnek. A főváros egyebek mellett a 4-es metróhoz, az úgynevezett 5-ös metró, a regionális gyorsvasút egy részéhez, az 1-es és a 3-as villamos meghosszabbításához, a Szabadság- és a Margit híd felújításához kért EU-pénzt.
Elfogadták a kormánypártiak a HÉV-tarifák módosítását is, így a BKV járművein is ugyanolyan jegyárak lesznek, mint a Volán-buszokon és a MÁV-járatokon..
Az ellenzék számos javaslatát leszavazta a szocialista-szabad demokrata többség. Nincs esély a 3-as metró meghosszabbítására Káposztásmegyerig, elmarad a Heim Pál Gyermekkórház rekonstrukciója és a Bajcsy-Zsilinszky kórház beruházása is. Nem került be a 2007-2008-as akciótervbe az Aquincumi híd és a tervezett Körvasúti körút 10-es út és M3-as közötti megépítése, s kimaradt a 2007-2008-as programból a Moszkva tér átépítése is. Hiányzik a mostani tervből a Bajcsy-Zsilinszky úti villamos visszaállítása, a 19-es villamos meghosszabbítása is.
Az Uniós pályázatok között szerepel viszont a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE) javaslata, a 2-es és a 30-as villamos összekapcsolása és a 42-es villamos meghosszabbítása a Havanna lakótelep felé, valamint a Rákoskeresztúr és Örs vezér tere közötti buszsávok kialakítása.
A koalíciós többségnek köszönhetően megszavazta a Fővárosi Közgyűlés az észak-budai kórházak - János Kórház, Szent Margit Kórház és a Budai Gyermek Kórház - összevonását, valamint azt, hogy újabb segítséget kérnek a kormánytól a Kútvölgyi klinikai tömb megszerzésében. A döntést heves vita előzte meg: a főváros fideszes képviselői ugyanis öszszeférhetetlenség miatt tiltakoztak Havas Szófia szocialista képviselőjének, a János Kórház egykori orvos igazgatójának szavazása ellen, végül azonban ő is hozzájárulhatott a terv elfogadásához. A politikusok koordinátor kinevezéséről is döntöttek, ő felügyeli a végleges intézkedési menetet. Az elképzelések szerint a Szent János kórház felső részét eladják, s az intézményből elkerülnek az akkut és manuális ellátó osztályok. A most megszavazott intézkedéshez készült megvalósíthatósági tanulmányból kiderül, hogy az összevonás révén még akkor is mintegy 500 millió forintos megtakarítás várható, ha nem változik érdemben a szakmai felépítés, illetve ha a jelenlegi infrastruktúra marad. Arról, hogy létrejön-e a budai gyermek egészségügyi központ, egyelőre nem szavaztak a képviselők.