Távozik az NBH főigazgatója
Gyurcsány Ferencnek írt levelében egyebek mellett Galambos azt írja: 2004. július 27-i főigazgatói kinevezése óta úgy érzi, sokat tett a hivatal fejlődéséért, az ott folyó munka hatékonyságának javításáért. Meggyőződése szerint jelentős szervezeti változtatásokra van szükség ahhoz, hogy a szolgálat racionálisabban és ésszerűbben működjön, s hogy csökkenjen a vezetők száma. Galambos az elkerülhetetlen változásokat már nem akarja levezényelni, az ezzel összefüggő feladatokat inkább átadná a helyére lépő fiatalabb vezetőnek.
Galambos Lajos felmentési kérelmét május 31-i hatállyal elfogadta a kormányfő. Az új főigazgató kinevezéséig Laborc Sándor ezredes, a főigazgató műveleti helyettese irányítja megbízott vezetőként az NBH munkáját.
Hivatalosan meg nem erősített értesüléseink szerint a főigazgató felmentési kérelmének benyújtásával elkerülte a hét végén menesztett rendőri vezetők sorsát. Az Egymásért Egy-Másért Alapítvánnyal összefüggésben elrendelt belső vizsgálatot követően nagy valószínűséggel Galambost is menesztették volna.
A titkosszolgálat az elmúlt hónapokban két nagy belpolitikai botrányba is belekeveredett. Az NBH ügynökei megjelentek és "kérdezősködtek" a Magyar Nemzet egyik újságírójának lakásán, miután kollégáival Lesencefalun Szilvásy György kancelláriaminiszter építkezése felől érdeklődtek. Miután a lap megírta, hogy az NBH munkatársai egyebek közt arról érdeklődtek az újságírónál, hogy "mennyire biztos az állása a lapjánál", az ügyben belső vizsgálat indult, amely az eljárást törvényesnek, de szakszerűtlennek minősítette. Később kiderült: az NBH volt és ma is aktív munkatársai is részt vettek az alapítvány kuratóriumának munkájában. A kuratórium elnökét és több, az alapítvánnyal együttműködő más személyt 1,2 milliárdos csempészettel és adócsalással gyanúsítja a VPOP.