Megy az NBH főnöke is
Amit nem tudunk: kik lesznek az utódok. Erre vonatkozóan számos kombináció merült föl, biztos információk még nem.
Amit tudunk: bár a kormányfő tegnap az Országgyűlésben is rögzítette, hogy a rendőri vezetők távozása nincs közvetlen összefüggésben az elmúlt hetek botrányaival, mégis nyilvánvaló, hogy az utolsó csepp a pohárban E. Zsanett állítólagos megerőszakolásának ügye.
És újra amit nem tudunk: valóban minden úgy történt-e, ahogy E. Zsanett állítja. Az erre vonatkozó szakértői vizsgálatok eredménye a jövő hétre várható. Amit bizonyosan állíthatunk: a politika a maga szája íze szerint formálja az eseményeket. Néhány interpretáció. Álljon itt elsőként Gyurcsány Ferencé: "Ha egy testületet hónapokig azzal ostoroznak, hogy politikai bűnt követ el, mint az őszi tüntetéshullám idején tette a Fidesz a rendőrséggel, akkor a szervezet meginog."
És a Fideszé Orbán Viktortól: "Aggasztó a rendőrség állapota, és nem lehet megkerülni a politikai felelősség kérdését, mert a fejétől bűzlik a hal." A Fidesz - talán nem véletlenül - két területen indított támadást: parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi az NBH néhány vezetőjét is érintő Egymásért Egy-Másért Alapítvány ügyében, ami szoros összefüggésben áll Galambos Lajos távozásával, és vizsgáltatna a Fidesz elnöke azon Rebisz-rendőrök miatt is, akik a gyanú szerint megerőszakolták E. Zsanettet. Ami szintén tény: a Rebisz állományába tartozók úgy érzik, közmegvetés tárgyává váltak.