Az áldozat felismerte a rendőröket, akik megerőszakolták
Információink szerint megkezdődött annak az öt rendőrnek a gyanúsítottként való kihallgatása, akik a feljelentés szerint május 4-én éjszaka közúti ellenőrzést színlelve megállították, mondvacsinált indokkal autójukba ültették, majd egy elhagyatott sötét utcában megerőszakolták a Hooligans együttes újdonsült gitárosának barátnőjét, Zsanettet.
Az öt rendőr a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) beosztottja. A szolgálat illetékese lapunknak azt mondta: az ügy kirobbanása után vizsgálatot rendelt el, amelynek keretében a kérdéses napon szolgálatban lévő valamennyi akciócsoportot elszámoltatták, s ellenőrizték a menetlevelüket is. Az öt leendő gyanúsítottat végül az ügyészségi nyomozókkal közösen azonosították. Csütörtök este mindannyiuk kihallgattása megkezdődött.
Az érintettek a kiszivárgott hírek szerint arra hivatkoztak, hogy a nő maga ajánlkozott fel. Az ügyészség őrizetbe vette a gyanúsítottakat. (Háttér: "Bántalmazott nők: miért nem keresik a jogukat?" címmel készült összeállítás az Amnesty International által rendőrökkel készített interjúk és esetleírások tapasztalatairól.)
A Rebisz parancsnoka mindannyiukat felfüggesztette az állásából. A Fővárosi Főügyészség szóvivője közölte, öt rendőrt gyanúsítottak meg, és őrizetbe vették őket.
A szaktárca közleménye szerint Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter megdöbbenéssel és felháborodással fogadta "a szolgálatban lévő rendőrök által elkövetett embertelen és súlyos bűncselekményről" szóló tájékoztatást. A REBISZ parancsnoka közölte: "Mélységesen elítéli a teljes állomány, hogy kollégáink ilyen gyalázatos cselekményt elkövettek."
Együttes ülést tart pénteken a Fidesz rendészeti munkacsoportja és a párt országgyűlési frakciójának elnöksége. Az elmúlt napokban több olyan eset is napvilágra került, mely alkalmas arra, hogy "alapjaiban és általánosan rengesse meg a rendőrségbe vetett közbizalmat" - írta közleményében az ellenzéki párt szóvivője.
A Fővárosi Főügyészség nem kívánta kommentálni értesülésünket. A nyomozás érdekében nem nyilatkozott Tuza Péter ügyvéd, Zsanett jogi képviselője sem. Azt mondta: az elmúlt napokban az ügyészségi nyomozók hatalmas erőkkel, profi módon dolgoztak, semmiféle nyilatkozattal nem kívánja megnehezíteni a munkájukat.
A főügyészség várhatóan pénteken számol be az ügy fejleményeiről. Csütörtökön egész busznyi rendőrt (a Rendészeti Biztonsági Szolgálat beosztottjait) vittek felismertetésre a Budapesti Nyomozó Ügyészség épületébe a május 4-én megerőszakolt Zsanett ügyében folyó nyomozás keretében. Ugyanakkor több vidéki kapitányságon és főkapitányságon is elszámoltatták a rendőröket: többeknek igazoló jelentést kell írniuk arról, hogy május 4-én rendőrautóval jártak-e a fővárosban.
Egyelőre nem tudni, hogy köztük voltak-e a Zsanettet megerőszakoló rendőrök, vagy más módon azonosították azokat, akiket az éjszaka meggyanúsítottak.
Miként arról lapunk is beszámolt, egy rendőrautó május 4-én a Múzeum körúton megállásra szólította fel a 21 éves lányt, azzal, hogy nem volt bekapcsolva a biztonsági öve. Zsanettnél kétezer forint volt, ami kevés volt a bírságra. Ekkor az egyik rendőr kitalálta, hogy a lány „biztos valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt áll”, ezért vérvételre beviszik a főkapitányságra. Öt rendőr ült a járőrkocsiban – állítja Zsanett –, akinek így a járőrök ölében ülve kellett volna a kapitányságig utaznia. Egy sötét utcában azonban a járőrkocsi megállt, s a rendőrök közül ketten megerőszakolták.
Mondja el véleményét a Népszabadság Online-ról!
Olvasóinknak szánt kérdőívünk itt >>>