Sony három milliméteren
Az a jelenség, hogy elektromos áram hatására bizonyos szerves anyagok fényt bocsátanak ki, már jó száz éve ismert, de gyakorlati alkalmazására csak az utóbbi években került sor, amikor felvetődött a mobiltelefonokhoz a kisméretű kijelzők iránti igény. Alkalmazzák jelenleg még a tenyérszámítógépeknél (PDA), a videokamerák és digitális fényképezőgépek kijelzőjeként is, viszont nagyobb méretű megjelenése eddig műszaki problémákba ütközött.
A Sony ezért saját kutatással a TFT poliszilikonos megoldást továbbfejlesztette ún. TAC (Top Emission Adaptive Current) felső fénykibocsátásúvá, amelylyel az egyes képpontok (pixelek) sokkal fényesebbek és élénkebb színűek lettek. Az újfajta képernyő képe oldalsó szögből is jól látható maradt, fényereje és színei torzításmentesen élvezhetők. A jelenlegi képernyő gyakorlatilag két vékony üveglap, ezek között helyezkedik el szendvicsszerűen a speciálisan kialakított szerves anyag, amely áram hatására világít. Előnye, hogy míg a folyadékkristályos képernyőnél háttérvilágítás szükséges, a TAC képernyő saját maga világít, így áramfelvétele is lényegesen kisebb. Az egyes képpontok fényerőssége a hagyományos képernyőének milliószorosa, összehasonlíthatatlanul kontrasztosabb és színgazdagabb képet ad.
A Sony már idén januárban bemutatta újfajta képernyős tévéjét, de akkor a Las Vegasban rendezett 2007 International CES kiállításon, s ott kilenc mm vékony és 27 inches képernyővel. De most áprilisban először állította ki Japánban a Display 2007 szemlén, ahol mind a 27 inches, mind az idén gyártásba kerülő 11 inches, három mm vékony képernyős készüléket láthatták az érdeklődők. A Sony ezzel a szervesanyag-képernyővel most viszszavág a korábbi vereségért, amelyet az LCD kijelzők piacán elszenvedett japán és koreai versenytársaitól. Azonban, sokáig nem ülhet majd babérjain, mert a Toshiba már bejelentette, hogy 2009-ben szintén piacra akarja dobni papírvékony képernyőjű tévékészülékét. A Sony egyedi szendvicstechnológiája sem marad valószínűleg egyeduralkodó, mert a versenytársak már jó eredményeket értek el a felületi felvitelű fénykibocsátó rétegekkel is.