Magyarországon lesz a Vodafone nemzetközi szolgáltatóközpontja
Beck György, a Vodafone vezérigazgatója elmondta: hároméves konszolidáció eredményeként a Vodafone szolgáltatásainak jelentős részét - pénzügy, humánerőforrás, beszerzés - központosítja. A cég vezetésének döntése szerint ezeket a szolgáltatásokat Magyarországra telepíti és innen szolgálja ki az összes leányvállalát.
A Vodafone közlése szerint a központ a csoport hároméves üzleti átalakítási programjának része, amelynek célja, hogy a nagyobb hatékonyság érdekében a csoporton belüli folyamatokat harmonizálja. A kezdeményezéssel a Vodafone egységes, integrált vállalatirányítási rendszert hoz létre a pénzügyek, a beszerzés- és termékelőkészítés, valamint a humánerőforrás kezelésére minden olyan vállalatnál, ahol a cég többségi tulajdonnal rendelkezik.
A Vodafone befektetéseinek értéke, az 1999-es magyarországi megalakulása óta, meghaladta az egy milliárd euró.
Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter elmondta: 2004 óta 40 ilyen szolgáltató központot telepítettek Magyarországra, amelyek révén 14 ezer új munkahely jött létre. Cél, hogy a következő 3-4 évben ezt a számot megduplázzák - tette hozzá a miniszter.
Kóka János hangsúlyozta, hogy Magyarország a szolgáltatóközpontok letelepülésében minden versenytársát megelőzi. Kiemelte, hogy erős versenyben nyert ebben az esetben Magyarország, hiszen India, Csehország, Németország és Lengyelország is szerepelt a lehetséges helyszínek között.
Újságírói kérdésre válaszolva a miniszter elmondta: az állami támogatás annak brüsszeli bejelentéséig nem nyilvános. Az összeget a szerződést kötést követő 60 napon hozzák nyilvánosságra. Megjegyezte: "olyan szerződést kötünk, ami nagyon megéri a magyar államnak".
A miniszter véleménye szerint a Vodafone egyebek mellett a képzett, hatékony magyar munkaerő miatt választotta Magyarországot. Beck György hozzátette: a képzett munkaerőn túl Magyarország mellett szólt a központi földrajzi fekvése, kiváló hálózati ellátottsága.
Kóka János elmondta: az idén 1.000 milliárd forint értékű külföldi működőtőke beáramlására számítanak.
Jelenleg 63 kiemelkedő jelentőségű beruházás kapcsán folynak tárgyalások befektetőkkel. Szavai szerint, ha ezek mind megvalósulnak, mintegy 1.000 milliárd forint értékű beruházás jöhet létre, amelyek révén 16 ezer új munkahely létesülhet - mondta a miniszter.
Kóka János hozzátette: 12 szolgáltatóközpont magyarországi létrehozásáról folyik tárgyalás, ezen beruházások összértéke 260 milliárd forint, az új munkahelyek száma pedig 5.200.
(MTI)