Többségben a borúlátók
Áprilisban az üzleti bizalmi index az építőipar kivételével minden ágazatban valamelyest csökkent, ugyanakkor a magyar gazdaság helyzetének megítélése jelentősen javult, bár továbbra is a borúlátók vannak nagy többségben. Az iparban a válaszadók a márciusinál kedvezőtlenebbnek ítélték az elmúlt időszak termelését, a következő időszak kilátásait, valamint a teljes rendelésállományt is. Az exportrendelések értékelése nem változott, a készleteké viszont javult. A foglalkoztatási szándék változatlan. Figyelemre méltó, hogy az idén jellemzően a létszámbővítést tervezők vannak valamivel többen.
Az építőiparban áprilisban kissé romlott a termelési helyzet és a rendelésállomány megítélése (a szerződésekkel biztosított termelési periódus átlagos hossza is csökkent), de ezt több mint ellensúlyozta a foglalkoztatási szándék erősödése.
A kereskedelmi bizalmi index áprilisban csaknem a márciusi jelentős javulással azonos mértékben romlott. Egyaránt kedvezőtlenebbnek érezték a válaszolók eladási pozíciójukat, készleteik szintjét és megrendeléseik nagyságát.
Enyhén romlottak áprilisban a szolgáltatószférakonjunkturális várakozásai is. Csak a várható foglalkoztatásról alkotott vélemény javult, az üzleti pozíció és a várható forgalom megítélése romlott.
A GKI fogyasztói bizalmi index a 2006. május-júliusi zuhanás, majd az ezt követő mérsékelt romlás következtében idén januárban tizenkét éves mélypontjára esett. Februártól már a lassú javulás jelei figyelhetők meg, az áprilisi mínusz 52 pont stagnálást jelez.
Ebben a hónapban a lakosság saját várható pénzügyi és az ország várható gazdasági helyzetéről kialakított véleménye javult. Romlott viszont a fogyasztók saját megtakarítási képességéről alkotott véleménye - áll a GKI elemzésében.