Nem a rendőrség adta az ötletet az Aradi utcai tüntetőknek
"Eszünk ágában sem volt nyilvánosságra hozni. Kifejezetten azt szerettem volna - mert a várható hatást mi is meg tudtuk ítélni -, hogy ne kerüljön (ez az információ) nyilvánosságra. Nem is rendőrségtől került ki. Adott esetben az ügyvédtől, illetőleg attól a társától, akit a rendőrök azonnal elengedtek, mert úgy ítélték meg, hogy Budaházyval összefüggésben vele nincs tennivalójuk" - fogalmazott Bene László.
Az ORFK vezetője arra a kérdésre válaszolt, hogy miért hozták nyilvánosságra e személy letartóztatását, és azt, hogy a rendőrség mely épületében tartják fogva. Hozzátette: azért a Nemzeti Nyomozóiroda épületébe állították elő, mert e szerv folytatja a nyomozást Budaházy ellen.
Bene László közölte: "március 15-én a történet azzal kezdődött, hogy a járőr három férfira figyelt fel, mert parókát viseltek. Az igazoltatáskor derült ki, hogy a három férfi egyike Budaházy György".
Az előzményekkel kapcsolatban a rendőrfőkapitány azt mondta, hogy annak idején a Kossuth téren az volt a szándékuk - amikor ősszel Budaházy beszédet mondott a téren felállított színpadon -, hogy akkor fogják el a körözött férfit, amikor lejön a színpadról, és eltávolodik a tömegtől. "Ügyesebb volt nálunk, nem sikerült elfogni" - mondta az ORFK vezetője.
(MTI)