Cseles újpesti elképzelések

Teljes bizonytalanság övezi a tervezett újpesti iskolabezárásokat: az oktatásért felelős szocialista alpolgármester, Belán Beatrix szerint nincs semmilyen érdemi döntés a kérdésben. Sőt az sem tudható, egyáltalán mikor tárgyalhatja a IV. kerületi intézményhálózat, benne az iskolák racionalizálását az illetékes szakbizottság, majd azt mikor tűzheti napirendjére a képviselő-testület.

Mint arról már beszámoltunk, az eredeti előterjesztés szerint az önkormányzat bezárná, pontosabban összevonná a Károlyi István 12 évfolyamos gimnáziummal a Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Iskolát, ami mellett működtetnek egy másik zeneiskolát is. A Pécsi Sebestyén 337 diákjának ének-zenei nevelése a nemzetközileg is elismert Kodály-módszerrel folyik. Ilyen iskolából viszont - Ember Csaba, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke szerint - már így is kevesebb mint száz működik Magyarországon. Információink szerint szóba került még az Árpád Fejedelem Általános Iskola és az Éltes Mátyás Újpesti Speciális Általános Iskola bezárása is.

Sokak szerint mindezt burkoltan már el is döntötte a helyi MSZP-Fidesz-nagykoalíció. Állítják: a többség "ügyes technikai csellel" emelte be múlt héten a költségvetési rendeletbe azt, hogy március 31-i határidővel át kell világítani a városrész intézményeinek működését. A szükséges átalakításokat pedig szeptember 1-jétől be kell vezetni.

Az alpolgármester azonban mindezt kérdésünkre határozottan cáfolta. Mint mondta, ilyen határidőkről szó sincs a rendeletben. Az egész döntési folyamat olyannyira bizonytalan, hogy a végét egyelőre jósolni sem lehet. Az oktatási biztosság lényegében döntésképtelenné vált azáltal, hogy a grémiumban eluralkodott légkör most semmilyen érdemi munkát nem tesz lehetővé. A múlt hétre ez ügyben beharangozott sajtótájékoztatót is le kellett mondani. Hozzátette, ha lesz miről beszámolni, azt megosztják a nyilvánossággal. A végleges döntéshez előzetesen kikérik az érintettek véleményét is. Belán Beatrix korábban elmondta: a IV. kerületben több mint négyezer üres iskolai férőhely van, amelynek finanszírozása évente 650 millió forintjába kerül az önkormányzatnak. Ezért kell "átgondolni" intézményhálózatukat.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.